Po dowód osobisty do innego pokoju
access_time 2017-10-10 06:09:00
Biuro dowodów osobistych, w którym mieszkańcy składają wnioski o wydanie nowych dokumentów zmieniło lokalizację. Od teraz mieści się w pokoju numer 100, na pierwszym piętrze budynku Urzędu Miasta Tarnowa przy ulicy Nowej 4, tuż przy klatce schodowej i windach.Już gotowe dokumenty będzie można odbierać naprzeciwko, w pokoju numer 127.

- Zmiany mają na celu  zapewnienie mieszkańcom lepszych warunków – podkreśla Robert Rogala, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Tarnowa.

Pomieszczenia, w których mieszkańcy od jutra będą składać wnioski o wydanie nowych dowodów osobistych i odbierać już gotowe dokumenty, są przestronniejsze od tych, w których biuro dowodów działało wcześniej, znajdują się też znacznie bliżej wejścia do budynku. - To istotne ułatwienie dla osób starszych, czy mających kłopoty z poruszaniem się – mówi dyrektor Robert Rogala. W pokojach niedawno zakończył się remont.

Wydział Spraw Obywatelskich przyjmuje wnioski o wydanie nowych dowodów osobistych i wydaje gotowe już dokumenty od poniedziałku do piątku, w poniedziałki od 7.30 do 18.00, a w pozostałe dni – od 7.30  do 15.30. Złożenie wniosku trwa około 10 minut, odbiór – nieco krócej. Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich zachęca tarnowian, aby w miarę możliwości, zamiast poniedziałku, kiedy w urzędzie ruch jest największy, wybrać na załatwienie tej sprawy inny dzień tygodnia, gdy kolejki są mniejsze.

Wydanie nowego dowodu osobistego jest bezpłatne. Zapłacić trzeba tylko za wykonanie fotografii.

FOT. Google Maps

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A