Komu grzeją, temu ciepło, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-09-27 10:45:00
Most na Dunajcu grozi zawaleniem? Tarnów skraca drogę do stolicy. Wojewoda doniósł prokuraturze na burmistrzai, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Tarnów skraca drogę do stolicy

Jeszcze niespełna dwa lata temu bezpośredni dojazd z Tarnowa do stolicy Polski był mocno utrudniony. Wynikało to z przeciągającej się w czasie modernizacji linii kolejowej Kraków – Rzeszów i braku większego zainteresowania się tą trasą ze strony przewoźników autobusowych. Ostatnio jednak sytuacja zdecydowanie się zmienia, przede wszystkim za sprawą kolei. Jeśli dobrze pójdzie, od grudnia tego roku pasażerowie, którzy będą chcieli pojechać z Tarnowa do Warszawy, będą mieli większy wybór.

  • Most na Dunajcu grozi zawaleniem?

Trwają przygotowania do budowy łącznika autostradowego Wierzchosławice – Tarnów, w tym roku oczekiwana jest decyzja środowiskowa dla inwestycji, na którą władze wojewódzkie przeznaczają ok. 156 mln zł. Tylko budowa mostu na Dunajcu ma kosztować ok. 100 mln złotych. Stary most w Ostrowie nie wytrzyma ruchu autostradowego, bo już grozi zawaleniem.

  • Komu grzeją, temu ciepło

19 września tarnowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ogłosiło gotowość dostaw ciepła systemowego do budynków. Oznacza to, że tarnowianie mogą korzystać z centralnego ogrzewania. Tutaj jednak pojawia się mały haczyk, bo owszem mogą, choć nie wszyscy. MPEC zrobił to, co do niego należało.

  • Remonty i korki, korki i remonty…

Kiedy jedne remonty się kończą, zaczynają się kolejne. Gdy w jednym rejonie miasta utrudnienia wydają się być opanowane, w innym dopiero się pojawiają. Chyba nigdy nie było w Tarnowie tylu jednocześnie modernizowanych odcinków dróg. W najbliższych kilku tygodniach nic się nie zmieni, czyli nie zmniejszą się utrudnienia w ruchu i uliczne korki.

  • Azoty uruchomiły wytwórnię poliamidów

Drugą już instalację produkującą jedno z najszerzej stosowanych tworzyw konstrukcyjnych – Poliamid 6, uruchomiono na terenie Grupy Azoty SA w Tarnowie. W otwarciu zakończonej po dwóch latach inwestycji, uczestniczyła m.in. premier Beata Szydło. Inwestycja kosztowała ok. 320 mln zł.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • MPK kupi nowe autobusy?

W ogłoszonym przez tarnowską spółkę przetargu 21 pojazdów na gaz chce dostarczyć firma Scania. Na wymianę czekają już 20-letnie jelcze i many. Przedsiębiorstwo planuje w sumie nabyć 35 pojazdów. Tak się jednak stanie, o ile miasto doczeka się na dotację.

  • Przy drodze są słupy, ale lamp nie założyli

Mieszkańcy ulicy Równej w Chyszowie już od ponad dwóch lat walczą o zamontowanie choćby jednej latarni oświetlenia ulicznego. Na ulicy Równej (przecznica Mościckiego) po zmroku można łatwo złamać nogę. Mimo że przy drodze stoją trzy betonowe słupy, to mieszkańcy nie mogą doprosić się wciąż tego, aby miasto zamontowało na nich lampy oświetlenia ulicznego.

  • Wojewoda doniósł prokuraturze na burmistrza

Brzeska prokuratura zaczęła sprawdzać, czy burmistrz Bochni oraz naczelnik jednego z wydziałów magistratu popełnili przestępstwo. Chodzi o wydane przez bocheński magistrat zezwolenie na wjazd samochodów ciężarowych ze skrzyżowania na ulicy Proszowskiej, będącej trasą wojewódzką, w ul. 20-stycznia, czyli drogę miejską.

  • Obwodnica stolicy Powiśla stoi pod znakiem zapytania

GDDKiA postawiła wykonawcy obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej ultimatum. Jeśli drogowcy nie przedstawią w tym tygodniu planu naprawczego, rozwiąże z nimi umowę.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A