Radni uhonorowali Wiesława Gwizda
access_time 2017-09-28 06:18:00
Radni jednomyślnie podjęli uchwałę o nadaniu hali widowiskowo-sportowej przy ul. Krupniczej imienia Shihana Wiesława Gwizda. Zgłoszoną przez radnych Romana Korczaka i Piotra Górnikiewicza inicjatywę w sprawie uhonorowania wybitnego karateki i trenera, poparło ponad 3200 osób.

Zmarły w ubiegłym roku Wiesław Gwizd, w 2010 roku otrzymał tytuł Branch Chief, czyli autoryzowanego przedstawiciela Światowej Organizacji Karate w Polsce. Był także członkiem zarządu Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin, przewodniczącym komisji ds. etyki i członkiem komisji technicznej ds. nadawania stopni.

Największym potwierdzeniem jego doskonałej techniki, wielkiej siły i niezwykłej osobowości było zdanie podczas Światowego Seminarium Karate w Japonii w 2011 roku trudnego egzaminu na 5 Dan. Uzyskał tym samym tytuł Shihana, czyli profesora karate. Kilka miesięcy przed śmiercią jako jedyny w Polsce instruktor organizacji Shinkyokushin zdobył uprawnienia trenera klasy mistrzowskiej. Był również sędzią klasy międzynarodowej, wyznaczanym do prowadzenia najważniejszych turniejów na świecie.

Wiesław Gwizd był przy tym organizatorem wielu turniejów i wspaniałym propagatorem karate. Dał się poznać jako aktywista i działacz społeczny, któremu nigdy nie brakowało chęci i zaangażowania. Jego postawa i praca szkoleniowo-wychowawcza była wielokrotnie powszechnie doceniana i wyróżniana. W dowód uznania otrzymał: Srebrny Krzyż Zasługi, Złotą Odznakę „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”, Złotą Odznakę Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej czy Złotego Dukata dla zasłużonych dla Tarnowa.

- Shihan Wiesław Gwizd był wielkim wspaniałym człowiekiem, moim kolegą, przyjacielem, wychowawcą wielu pokoleń tarnowskich sportowców, a - co dla mnie ważniejsze - wychowawcą wielu pokoleń porządnych ludzi. Z tą halą był nierozerwalnie związany od początku jej istnienia i sądzę, że jego duch nadal unosi się w tej hali. Myślę, że ta inicjatywa mogłaby zapoczątkować dobrą praktykę nadawania obiektom użyteczności publicznej imion znanych ludzi, których już nie ma wśród nas – mówił Piotr Górnikiewicz.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A