Bezpłatna spirometria w ZPS
access_time 2017-09-27 02:04:00
„Polsko oddychaj czystym powietrzem”, to kampania, do której przyłączył się Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. Dzięki akcji, mieszkańcy regionu będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań spirometrycznych. Dzień spirometrii zaplanowano na czwartek, 28 września w godz. 10-16. Istnieje możliwość wcześniejszej rejestracji w budynku „B” przy ul. Mostowej 6 w Tarnowie.

– Ta edycja dni spirometrii jest poświęcona wpływowi zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. To jakim powietrzem oddychamy, wpływa bezpośrednio na sprawność układu oddechowego i może powodować określone problemy zdrowotne. Duszność, kaszel, świsty w czasie oddychania często pojawiają się w sezonie grzewczym. To także okres zaostrzenia astmy i POCHP, które w skrajnych sytuacjach mogą być zagrożeniem dla chorych – informują organizatorzy akcji z Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę , Alergię i POChP.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Narodowego Funduszu Zdrowia i Wojskowego Instytutu Medyczny. Przypominamy, że spirometria jest rodzajem badania medycznego, podczas którego mierzy się objętość i pojemność płuc oraz przepływ powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach.

Podczas badania spirometrycznego, pacjent wykonuje kilka wdechów do ustnika, połączonego specjalną rurką z aparatem spirometrycznym, zgodnie z zaleceniami osoby wykonującej badanie.
 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A