Oszuści w białych kołnierzykach
access_time 2017-09-18 08:26:00
Pod pozorem prowadzenia działalności gospodarczej oszukiwali mieszkańców regionu. Dwóch Tarnowian w wieku 25 i 40 lat wyłudziło w ten sposób ponad milion dwieście tysięcy złotych. Teraz odpowiedzią przed tarnowskim sądem. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie wielu oszustw na duże kwoty pieniędzy. Mężczyźni to mieszkańcy Tarnowa w wieku 25 i 40 lat. Prowadząc działalność gospodarczą wyłudzali pieniądze od mieszkańców Tarnowa jak również powiatu tarnowskiego obiecując znaczne zyski. W ten sposób oszukali co najmniej 12 osób na kwotę nie mniejszą niż 1200000 złotych.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, która przedstawiła im 12 zarzutów oszustwa na kwoty od 14000 złotych do ponad 600000 złotych. Podejrzani zostali doprowadzeni do Sądu Okręgowego w Tarnowie, który na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zastosowano wobec obu mężczyzn areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Sprawa ta jednak ma charakter rozwojowy, a śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Tarnowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. Oszustwo (art.286 kk) to czyn zabroniony, zagrożony karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze...