Kolejny Gepard dla Centrum Zdrowie Tuchów
access_time 2017-09-19 13:15:00
To już kolejny rok, kiedy Centrum Zdrowia Tuchów uzyskuje tytuł Geparda Biznesu. Spółka medyczna z Pogórza znalazła się w trzeciej setce wśród ponad 2100 przedsiębiorstw z Małopolski, które sklasyfikowano w rankingu wzrostu wartości rynkowej.

Instytut Europejskiego Biznesu zanalizował dane dotyczące wartości firm w okresie marzec 2015 – marzec 2016. Danych do badań firm dostarczyły wywiadownie InfoCredit i Bisnode. Wartość Centrum Zdrowia Tuchów oceniono na końcu tego okresu na ponad 21 mln zł. Według autorów zestawienia dynamika wartości rynkowej spółki wzrosła o 233 %.

Przypomnijmy, że to właśnie w tym okresie powiat dąbrowski przekazał spółce z Tuchowa prowadzenie dwóch oddziałów w dąbrowskim szpitalu: ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego. Także wtedy Centrum Zdrowia przejęło prowadzenie dąbrowskiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy tamtejszym szpitalu.

Zarówno w ZOL jak i na oddziałach przeprowadzone zostały kompleksowe remonty. W Zakładzie zmodernizowano sale pacjentów i pomieszczenia terapii zajęciowej, pojawiły się nowe węzły sanitarne. Na oddziałach zaadaptowano komfortowe pokoje dla mam i noworodków z łazienkami oraz stanowiskami, na których można wykonywać czynności pielęgnacyjne.

Na dąbrowskich oddziałach pojawił się też nowoczesny sprzęt. Ściany między salą noworodków a stanowiskiem pielęgniarek zostały przeszklone. Najmłodsi pacjenci znajdują się przez całą dobę pod okiem specjalistów.

Warto dodać, że już po ocenianym okresie Centrum Zdrowia Tuchów uruchomiło także Dzienny Dom Opieki Medycznej w Wierzchosławicach. W tamtejszym ośrodku zdrowia w wyniku realizacji pilotażowego programu Ministerstwa Zdrowia zaadaptowano i wyposażono pomieszczenia dla aktywizacji seniorów.

Pacjenci mają specjalistyczny sprzęt, na którym przeprowadzana jest rehabilitacja, mogą skorzystać z porad psychologa, logopedy, dietetyka, lekarza rehabilitacji medycznej oraz specjalisty geriatry. Biorą udział w zajęciach z muzykoterapii, choreoterapii i biblioterapii. Mają też zapewnione wyżywienie. Zadbano o to, aby warunki pobytu były zbliżone do domowych, w specjalnym pokoju z telewizorem i sofą mogą się zrelaksować i odpocząć.

Komentarze...