Wypadek na Słonecznej w Tarnowie
access_time 2017-09-15 12:43:00
Około godziny 22 w Tarnowie na przejściu dla pieszych przy ul. Słonecznej doszło do potrącenia dwóch mężczyzn. Obaj trafili do szpitala, kierująca samochodem osobowym trzeźwa. Odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku.

Wczoraj (14.09. br.) około godziny 22.10 doszło do wypadku na ulicy Słonecznej w Tarnowie. Kierująca samochodem osobowym Peugeot Partner, czterdziestoletnia mieszkanka powiat tarnowskiego, potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych dwóch mężczyzn. Obaj to mieszkańcy Tarnowa w wieku 64 i 50 lat, którzy przechodzili przez ulicę Słoneczną w kierunku Osiedla Niepodległości (dawne XXV-lecia PRL). W wyniku potrącenia obaj zostali przewiezieni karetką pogotowia do tarnowskiego szpitala. Pięćdziesięciolatek z obrażeniami głowy oraz złamaną nogą został przyjęty na oddział ortopedii, natomiast starszy z ogólnymi obrażeniami został zwolniony ze szpitala.

Kierującej zatrzymano prawo jazdy, a okoliczności wypadku obecnie wyjaśniają policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Kobieta w chwili zdarzenia trzeźwa.

Apelujemy o dostosowanie prędkości do szybko zmieniający się warunków drogowych jak również przewidywanie, że droga hamowania w takich warunkach znacząco się wydłuża. Przypominamy pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Zachęcamy również do używania elementów odblaskowych mieszkańców miasta, którzy poruszają się po zmroku. Z pewnością zwiększy to naszą widoczności na drodze oraz może uchronić przed przykrymi konsekwencjami wypadku.

Komentarze...