Diecezja zaprasza do konkursu fotograficznego "Mój Synod"
access_time 2017-09-15 06:52:00
Jak pokazać symbolikę logo V Synodu Diecezji Tarnowskiej w życiu codziennym, rodziny, parafii, w plenerze, DPS-ie czy w szkole? Temu ma służyć konkurs fotograficzny pt. „Mój Synod”.

- Logo Synodu jest bardzo bogate w treść. Wystarczy wybrać nawet fragment i przełożyć to na fotografię - mówi Joanna Sadowska, przewodnicząca Zespołu ds. Mediów Komisji Przygotowawczej.

W centrum logo jest symbol Chrystusa, a ikony umieszczone na okręgu przedstawiają różne osoby: dorosłych, młodzież i dzieci - jako rodzinę, a także osoby zdrowe, chore i starsze.

- Wszyscy trzymają się za ręce, bo mają tworzyć wspólnotę. Na dole ten okrąg nie jest szczelnie zamknięty, bo każdy może przyjść i dołączyć do tej grupy ludzi. Na okręgu możemy zauważyć także przedstawione symbolicznie osoby duchowne i zakonne – dodaje Joanna Sadowska.

Konkursowe zdjęcie ma nawiązywać do logo V Synodu i przedstawiać własną, artystyczną wizję logo. Na fotografii nie musi być samego logo, chodzi bardziej o ukazanie treści, które mają do niego nawiązywać. 

Konkurs fotograficzny przeznaczony jest dla wszystkich, którzy lubią fotografować. Prace można przesyłać do 8 października. W przypadku osób niepełnoletnich potrzebna jest zgoda rodziców. Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie trzy fotografie. Zgłoszenie fotografii do konkursu odbywa się poprzez przesłanie pliku w formacie jpg. na adres joanna.sadowska@diecezja.tarnow.pl 

Każde zdjęcie musi być odpowiednio opisane, a szczegóły zawarte są w regulaminie.

Spośród nadesłanych prac jury wybierze  trzy najlepsze. Za zajęcie I miejsca przyznana zostanie nagroda o wartości 300 zł, II miejsca – 200 zł, a trzeciego 100 zł. Przewidziane są także wyróżnienia prac.

Organizatorem konkursu jest Sekretariat V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Komentarze...