Jutro mecz z Sandecją Nowy Sącz
access_time 2017-09-16 07:45:00
W niedzielę (g.15.30) piłkarze „Słoni” pierwszy raz na własnym stadionie zagrają w roli ...gości. W 9. kolejce LOTTO Ekstraklasy podejmować ich będzie Sandecja Nowy Sącz, która jako gospodarz występuje na obiekcie Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Czy goście wykorzystają ten atut?

Sandecja to absolutny beniaminek LOTTO Ekstraklasy. Radzi sobie w niej dobrze. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego w dotychczasowych ośmiu meczach zgromadzili jedenaście punktów. Na ten dorobek wpłynęły głównie wyjazdowe spotkania. Sądeczanie potrafili wygrać w Białymstoku z Jagiellonią 3:1 czy w Gdańsku z Lechią 3:1. Słabiej radzą sobie w roli gospodarza. Na stadionie w Niecieczy zdobyli cztery punkty zobacz wyniki

Do najważniejszych graczy rywala należą: Bułgar Aleksandyr Kolew (trzy bramki i jedna asysta), bramkarz Łukasz Gliwa czy doświadczeni zawodnicy; Tomasz Brzyski, Mateusz Cetnarski, Maciej Korzym, Wojciech Trochim, Patrik Mraz, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko.

Rywalizacja „Słoni” z „Biało-Czarnymi” jest bardzo długa. Wszystkie dziesięć dotychczasowych spotkań drużyny rozegrały na zapleczu ekstraklasy. „Słonie” wygrały trzy razy,  Sandecja pięć razy cieszyła się z wygranej, dwa razy zanotowano remis.

Historia meczów:

  • Sezon 2010/11: Termalica Bruk-Bet – Sandecja 1:0, Sandecja – Termalica Bruk-Bet 4:0
  • 2011/12: Sandecja – Termalica Bruk-Bet 2:0, Termalica Bruk-Bet – Sandecja 0:0,
  • 2012/13: Termalica Bruk-Bet – Sandecja 0:1, Sandecja – Termalica Bruk-Bet 0:0,
  • 2013/14: Termalica Bruk-Bet – Sandecja 1:3, Sandecja – Termalica Bruk-Bet 2:1
  • 2014/15: Sandecja – Termalica Bruk-Bet 1:3, Termalica Bruk-Bet – Sandecja 3:0,

W Bruk-Becie Termalica jest obecnie trzech byłych piłkarzy i wychowanków Sandecji. To Przemysław Szarekwystąpił w 64 spotkaniach zdobył pięć goli.

Źródło: www.termalica.brukbet.com

Komentarze...