Z promilami za kółkiem
access_time 2017-09-14 17:13:00
Pijana kobieta prowadziła swojego seata głównymi ulicami miasta. Została zatrzymana przez policjanta ruchu drogowego po zgłoszeniu przez zaniepokojonego kierowcę.

W poniedziałkowy szczyt komunikacyjny na ulicy Kwiatkowskiego w Tarnowie jadąc w „korku” po zatrzymaniu się pojazdów, kierowca pojazdu jadącego przed radiowozem ruchu drogowego podszedł do policjanta i wskazał kierowcę seata, który prawdopodobnie jest pijany. Policjant natychmiast zareagował i podszedł do wskazanego kierowcy. Nakazał zjechanie do krawędzi drogi i podjął interwencję. Przy sprawdzeniu przyrządem alcoblow okazało się, że kobieta jest po wpływem alkoholu. Kolejne badanie już urządzeniem typu alkosensor wskazało stężenie alkoholu na poziomie ponad 2,5 promila. Kobieta to czterdziestoletnia mieszkanka Tarnowa dzielnic Krzyż. Jechała do pracy w Zbylitowskiej Górze. Kobieta został przewieziona do komisariatu gdzie ponownie została poddana badaniu na zawartość alkoholu tym razem urządzeniem stacjonarnym typu alkomert. Tu okazało się, że poziom alkoholu sięgnął prawie 3 promili.

Teraz kobiecie grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów co najmniej 3 lata oraz grzywna w wysokości nie mniejszej niż 5000 złotych. Postępowanie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

Komentarze...