Walka z dopalaczami w Tarnowie
access_time 2017-09-15 07:10:00
Podczas przeszukania sklepu z dopalaczami ujawniono PENTEDRON - substancję zabronioną. Dodatkowo sprzedawca w swoim mieszkaniu przechowywał tabletki ekstazy. Odpowie przed tarnowskim sądem za posiadanie narkotyków. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek w godzinach dopołudniowych policjanci Komisariatu Policji Tarnów-Centrum przeszukali lokal w Tarnowie przy ul. Krakowskiej. Punkt ten od wielu miesięcy jest znany jako sklep z dopalaczami. Jak wynika z przeprowadzonych w tym zakresie czynności oraz testów, w sprzedawanych środkach stwierdzono obecność substancji o nazwie 3-CMC (oznaczenie chemiczne 3-CMC 1-(3-chlorofenylo)-2-(metyloamino)-1-propan-1-on). Jest to nowa substancja psychoaktywna, która została wpisana w Wykaz stanowiący załącznik do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dn. 07.08.2017 r.

W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli 504 sztuk opakowań z białym proszkiem oraz 297 sztuk opakowań z suszem roślinnym. Wstępne badanie wykazało, że zabezpieczone opakowania stanowią substancję zabronioną o nazwie PENTEDROM. Zabezpieczone opakowania zostały przekazane do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie celem określenia składu chemicznego. Zatrzymano sprzedawcę trzydziestodziewięcioletniego mieszkańca Tarnowa u którego w mieszkaniu dodatkowo policjanci ujawnili 8 tabletek ekstazy.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut określony w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomani, który zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum.

FOT. Policja

Komentarze...