„Bezpieczna droga do szkoły z mrówkami”
access_time 2017-09-14 14:08:00
Tarnowscy policjanci wspólnie z firmą SUFIGS MRÓWKA z siedzibą w Tarnowie oraz maskotką firmy - olbrzymią mrówką uczą pierwszoklasistów jak bezpiecznie poruszać się po drodze do szkoły oraz rozdają odblaskowe kamizelki zapewniające maluchom bezpieczeństwo.

Prowadzona od 2016 roku akcja cieszy się niezmiennym zainteresowaniem, spełniając ważną edukacyjną rolę. Z roku na rok zatacza też coraz szerszy zasięg. W tym roku policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wspólnie - z sympatyczną mrówką spotkają się z ponad 1,5tysiącami uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, z ponad 60 placówek oświatowych położonych na terenie Tarnowa oraz gmin Tarnów, Skrzyszów, Wierzchosławice, Lisia Góra i Zakliczyn.

Podczas cyklu spotkań dzieci uczą się prawidłowych zachowań na drodze. W sposób teoretyczny oraz praktyczny poznają podstawowe przepisy ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów; jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, jak zachowywać się w pobliżu jezdni, jak bezpiecznie podróżować samochodem. Dzieciom uświadamia się jak ważne podczas poruszania się po drogach jest noszenie odblasków. W prowadzeniu zajęć tarnowskim policjantom pomaga sympatyczna mrówka, która rozdaje pierwszakom kamizelki odblaskowe, książeczki edukacyjne i słodycze. Wyposażone w zasób wiedzy i odblaski pierwszaki wspólnie z policjantami i mrówką udają się w rejon przejścia dla pieszych, gdzie w sposób praktyczny trenują przechodzenie na drugą stronę drogi.

Wczoraj (13 września), podczas inauguracji akcji „Bezpieczna droga do szkoły z mrówkami” policjanci spotkali się z uczniami klas pierwszych w szkole podstawowej numer 5, 8 i 15 w Tarnowie. Przez najbliższy miesiąc odwiedzą łącznie 61 szkół gdzie z pomocą mrówki przeprowadzą prelekcje i rozdadzą 1600 elementów odblaskowych.

FOT. Policja

Komentarze...