Komunikacyjny paraliż, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-09-13 10:17:00
Ochronne szczepienia dla starszych osób. Kluczowy świadek w sprawie Ścigały może mieć kłopoty. Remont z poślizgiem, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Mechaniczne pożyczą kolejne miliony

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o wątpliwościach związanych z sytuacją ekonomiczną Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A. W tym samym czasie ukazała się informacja, iż Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. udzieliła ZMT S.A. 20 mln zł pożyczki – pieniądze zostaną przeznaczone na zakup maszyn i urządzeń oraz modernizację budynków, ma to przyczynić się do zwiększenia potencjału produkcyjnego przedsiębiorstwa.

  • Pacjenci skarżą za medyczne błędy 

Śmierć chorego z powodu zaniechania podstawowych badań, pozostawienie w ciele pacjenta chirurgicznych narzędzi, zła diagnoza, niewłaściwe leczenie, pomyłka przy zabiegu – w tarnowskiej prokuraturze przybywa spraw dotyczących błędów medycznych. Poszkodowani lub ich rodziny coraz częściej skarżą się na lekarzy bądź inny personel w lecznicach. Z jakim skutkiem dochodzą swoich praw? 

  • Kto chce na prezydencki fotel? 

Wybory samorządowe za rok, ale w lokalnej polityce dominują już personalia i co pewien czas słyszymy o kolejnych osobach, którym mniej lub bardziej oficjalnie marzy się rządzenie Tarnowem lub też typowane są przez partie do walki o prezydencki fotel. Tymczasem zapędy potencjalnych kandydatów w całym kraju studzi Państwowa Komisja Wyborcza i przypomina, że nie można prowadzić kampanii wyborczej przed zarządzeniem wyborów. 

  • Komunikacyjny paraliż 

Sznur samochodów na głównych i bocznych ulicach, korki nie tylko w godzinach szczytu, opóźnienia miejskich autobusów i przeklinający kierowcy – tak w minionym tygodniu wyglądał ruch uliczny w Tarnowie. Coraz więcej mieszkańców mówiło o komunikacyjnym paraliżu, tymczasem w mieście rozpoczyna się kolejny drogowy remont. Będzie jeszcze gorzej? 

  • Miasta, których ubywa

O tym, że Tarnów prędko się wyludnia, wiadomo od kilku lat. Dodatkowym problemem jest jednak to, że wśród 66 zbadanych miast Tarnów znalazła się w czołówce tych, w tych, w których tempo wyludnienia w najbliższym okresie będzie najszybsze. Według prognoz Instytutu Gepgrafii Przestrzennego Zagospodarowania Pan za 10 lat Tarnów ma liczyć mniej niż 100tys. Mieszkańców, a w 2050 roku zaledwie 67 tys., tyle ile dziś na przykład ma Przemyśl.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Żużlowcy biją się o awans, może pogrążyć ich stadion

Jeśli w niedzielę „Jaskółki” odrobią straty z Gdańska, kibice cieszyć się będą z awansu swoich pupili do żużlowej Ekstraligi. Euforię ugasić może, i to błyskawicznie, brak licencji na starty w najmocniejszej lidze świata. 

  • Kluczowy świadek w sprawie Ścigały może mieć kłopoty

Bogdan G., który przyznał się do pośrednictwa w przekazaniu łapówki Ryszardowi Ścigale i otrzymał wyrok w zawieszeniu może trafić za kratki. To między innymi jego zeznania pogrążyły byłego prezydenta Tarnowa, skazanego w pierwszej instancji na 5 lat pozbawienia wolności.

  • Remont z poślizgiem

Zapowiadany remont ulicy Kwiatkowskiego nie rozpoczął się zgodnie z planem. Miasto od poniedziałku czeka na wyjaśnienia wykonawcy na ten temat. Przetarg na modernizację ulicy (od mostu na Białej do zajezdni autobusowej) wygrała firma Strabag.

  • Mury obronne i Małe Schody czeka remont

Mury obronne przy ulicy Bernardyńskiej zostaną odrestaurowane. Przy okazji remontowi zostaną poddane znajdujące się obok Małe Schody. Fortyfikacje są w katastrofalnym stanie i o potrzebie ich naprawy mówiło się już od dawna.

  • Ochronne szczepienia dla starszych osób

W Tarnowie rozpoczęto realizację programu ochronnych szczepień przeciwko grypie dla seniorów. Skorzystać mogą z nich mieszkańcy, którzy, ukończyli 65. rok życia. 

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...