Kolejni dealerzy w rękach tarnowskich policjantów
access_time 2017-09-14 07:31:00
Policjanci „kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód udaremnili wprowadzenie na lokalny rynek kilograma marihuany o wartości czarnorynkowej 30 tys. złotych.

W piątek wieczorem 8 września na tarnowskim odcinku autostrady A4 policjanci próbowali zatrzymać kierującego samochodem BMW. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i uciekał w kierunku Rzeszowa. Policyjny pościg trwał do MOP Jawornik, gdzie kierowca skręcił i usiłował wymknąć się pościgowi. W tym miejscu samochód BMW został zablokowany przez uczestniczące w pościgu pojazdy policyjne. Samochodem poruszało się dwóch mężczyzn. Po wylegitymowaniu okazało się, że są to mieszkańcy Tarnowa w wieku 24 i 25 lat. Podczas kontroli pojazdu policjanci ujawnili kilogram marihuany.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przesłuchani w komisariacie Policji, a samochód został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. W sobotę (9.09.) obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokuratura skierowała wniosek do sądu o zastosowanie środka izolacyjnego. Po zapoznaniu z materiałem dowodowym sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec dwudziestoczterolatka tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Wobec drugiego zatrzymanego zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Będzie odpowiadał przed sądem z wolnej stopy.

Sprawa prowadzona jest przez Komisariat Policji Tarnów-Zachód w kierunku naruszenia artykułu 56 ust. 1 i 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 lat do 12.

Komentarze...