Nowy samochód dla druhów OSP Tarnów
access_time 2017-09-13 06:59:00
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowie cieszą się już nowiutkim wozem ratowniczo – gaśniczym. Miasto przekazało na zakup pojazdu dotację w wysokości 260 tys. złotych.

Nowy nabytek to samochód najnowszej generacji. Jest wyposażony m.in. w wyciągarkę hydrauliczną, dzięki czemu z grząskiego terenu jest w stanie wyciągnąć nawet duże auta. Posiada też agregat prądotwórczy i kilkumetrowy, zdalnie sterowany maszt oświetleniowy.Także wnętrze jest zupełnie inaczej urządzone, skrytki i schowki na sprzęt są lepiej zorganizowane i pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Jest miejsce na aparaty powietrzne, węże, prądownice i pozostały sprzęt pożarniczy. Samochód spełnia także wymogi europejskich standardów emisji spalin EURO 6. Komfort obsługi i jazdy oraz bezpieczeństwo grup operacyjnych będzie teraz nieporównywalnie wyższe.

Przypomnijmy, że OSP Tarnów – Rzędzin to jedyna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowie. W jej skład wchodzi blisko 70 ochotników w tym 27 czynnych, którzy na co dzień wspierają w działaniach zawodowych strażaków. Do tej pory grupa ochotników z Tarnowa miała jeden duży, 25-letni wóz strażacki. W ciągu roku ochotnicy interweniują 60-70 razy, wyjeżdżając do różnego rodzaju zdarzeń. Jednostka od 1997 roku należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Zakup wozu był możliwy dzięki pieniądzom z miasta, dofinansowaniu z budżetu komendy wojewódzkiej PSP oraz pożyczce z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jednostka.

Komentarze...