Starania o węzeł autostrady w Pilźnie
access_time 2017-09-13 07:51:00
Samorządowcy dają zielone światło do stworzenia nowego węzła autostrady A4 w Pilźnie. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego doszło do spotkania w tej właśnie sprawie. Powstał też projekt listu intencyjnego dotyczącego współpracy w celu stworzenia węzła w Pilźnie oraz budowy nowej drogi dwujezdniowej na odcinku Miejsce Piastowe – Sanok.

- Gmina Pilzno wyraziła poparcie dla planowanej inwestycji. Powstanie węzła autostrady otworzy przed nami nowe szanse rozwoju, zyskamy na atrakcyjności dla potencjalnych inwestorów – mówi Ewa Gołębiowska, burmistrz Pilzna, która uczestniczyła w spotkaniu w Rzeszowie.

Oficjalne złożenie podpisów pod listem intencyjnym przewidziano w październiku. W dokumencie jest zapis mówiący o budowie węzła Pilzno, a także łącznika drogowego od węzła do DK 94, łączącej się w Pilźnie z DK 73. W przypadku realizacji inwestycji nastąpi bezpośrednie skomunikowanie autostrady A4 z DK 73, a dalej w kierunku południowym z drogami krajowymi nr 28 i 84, które łączą komunikacyjnie miasta: Jasło, Krosno, Rymanów, Sanok, Zagórz, Lesko czy Ustrzyki Dolne.

Zgodnie z zapisami, strony listu, a w tym gmina Pilzno dołożą wszelkich starań do przygotowania i sfinansowania wstępnej koncepcji oraz inicjowania działań w celu realizacji inwestycji. List intencyjny nie zobowiązaniem prawnym ani finansowym - ma charakter deklaratywny. Zobowiązania prawne i finansowe pojawią się na dalszych etapach działań i będą określone w stosownych umowach.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A