Termalika przed meczem z Górnikiem Zabrze
access_time 2017-09-08 18:30:00
Ligowy beniaminek o pięknej tradycji – Górnik Zabrze będzie w niedzielę (g.15.30) rywalem Bruk-Betu Termalikia Nieciecza. Podopieczni Marcina Brosza, dobrze prezentują się na starcie rozgrywek.

W siedmiu meczach zdobyli 12 punktów. Zabrzanie są najskuteczniejszą drużyną LOTTO Ekstraklasy. Zdobyli 16 goli, główną zasługę w tym ma imponujący skutecznością Hiszpan Igor Angulo. Zdobył już dziewięć goli. Na listę strzelców wpisał się już w pięciu meczach ligowych. Zabrzanie lepiej spisują się na własnym stadionie. Wygrywali na nim z m.in. Wisłą Kraków i Płock czy Legią Warszawa. Słabiej radzą sobie na wyjazdach. Zdobyli na nich dwa punkty w trzech meczach - zobacz wyniki

Zabrzanie to nie tylko Angulo. Ważnymi postaciami Górnika są również bramkarz młodzieżowej reprezentacji Polski Rafał Loska, Rafał Kurzawa, czy Rafał Wolsztyński – strzelił już cztery bramki. Górnik prowadzony jest przez trenera Marcina Brosza od początku ubiegłego sezonu.

Z Górnikiem niecieczanie spotkają się czwarty raz. Trzy razy grali z nim w sezonie 2015/16. W Mielcu wygrali 3:0. W Zabrzu był bezbramkowy remis. W fazie finałowej w Niecieczy padł remis 1:1.

Oznaczał spadek Górnika do pierwszej ligi. W tym spotkaniu grał obecny piłkarz „Słoni” Roman Gergel. W Górniku w latach 2014–2016 wystąpił  w 77 meczach i strzelił 19 bramek. W kadrze Górnika jest Grzegorz Kasprzik. On w Bruk-Becie Termalice występował w sezonie 2012/13.

Źródło i foto: www.termalica.brukbet.com

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A