Polonijne forum startuje dziś w Tarnowie
access_time 2017-09-04 06:09:00
Około 180 osób, w tym ponad osiemdziesięciu przedstawicieli Polonii (z dwudziestu ośmiu krajów) weźmie udział w II Forum Gospodarczym Polonii Świata. To dwudniowe wydarzenie rozpoczyna się dziś o godz. 10 w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. W ramach Forum odbędą się prezentacje ofert współpracy, liczne panele dyskusyjne oraz seria bezpośrednich spotkań, będących okazją do wymiany doświadczeń w zakresie współpracy zagranicznych firm z polskim przedsiębiorcami.

W imprezie udział wezmą przedstawiciele środowisk polonijnych, prowadzący działalność gospodarczą oraz społeczno-kulturalną. Honorowymi gośćmi Forum będą: dyrektor krajowy Kongresu Polonii Amerykańskiej, honorowy prezes KPA w New Jersey, Ludwik Wnękowicz, prezes Kongresu Polonii Kanadyjskiej, Władysław Lizoń, prezydent Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych, Tadeusz Piłat, prorektor ds. współpracy z zagranicą na Uniwersytecie Łódzkim, doradca i ekspert w Ministerstwie Rozwoju, prof. Zofia Wysokińska oraz wieloletnia konsultantka i tłumaczka w administracji Białego Domu, wykładowca Georgetown University w Waszyngtonie, prof. Mira Modelska-Creech.

Na zakończenie Forum, podczas odbywającej się w Sali Lustrzanej uroczystej Gali Biznesu, po raz pierwszy wręczone zostaną wyróżnienia i nagrody „Orła Biznesu Polonii Świata”. Przyznane one zostaną w trzech kategoriach: biznes, osobowość i organizacja, a o wyborze wyróżnionych zadecyduje kapituła w składzie: zastępca prezydenta Tarnowa, Piotr Augustyński, prezes Biura Informacji Gospodarczej Pegaz, Zdzisław Wojtasik oraz dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa, Agnieszka Batko.

Bezpośrednio z Tarnowa, przedstawiciele Polonii udadzą się do Krynicy, gdzie w dniach 5-7 września odbywać będzie się Forum Ekonomiczne.

Organizatorem Forum Gospodarczego Polonii Świata jest Miasto Tarnów oraz Biuro Informacji Gospodarczych Pegaz.

Komentarze...