Wielkie kłopoty mieszkańców Gumnisk
access_time 2017-08-22 06:25:00
Kolejarze na około półtora miesiąca zamknęli przejście dla pieszych pod przebudowywanym wiaduktem na Gumniskiej, nie wytyczyli jednak dróg, którymi mieszkańcy mogliby ominąć zamknięte przejście. Tarnowski Zarząd Dróg i Komunikacji wystąpił do odpowiedzialnej za remont wiaduktu kolejowej spółki Polskie Linie Kolejowe z wnioskiem o dopełnienie niezbędnych formalności.

ZDiK wnioskuje do PKP PLK o przedstawienie zmian w dotychczasowej organizacji ruchu, obowiązującej w czerwcu, gdy przejazd pod wiaduktem został zamknięty dla samochodów. Przejście dla pieszych kolejarze zamknęli 8 sierpnia.

Przedstawiciele PKP PLK tłumaczą, że było to konieczne, bo trwająca właśnie rozbiórka obiektu, prowadzona przy pomocy ciężkiego sprzętu, jest niebezpieczna dla pieszych. Zamknięte przejście można ominąć przejściem pod torami na ulicy Głębokiej, jednak wykonawca prac powinien wytyczyć i zabezpieczyć drogi dojścia oraz przekierować ruch pieszych.

Oprócz tych uzgodnień ZDiK wnioskuje również o przedstawienie szczegółowego harmonogramu prac wyburzeniowych i nie zgadza się aby czas zamknięcia przejścia przekroczył okres wakacyjny.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A