Pomysł na weekend
access_time 2017-08-18 12:00:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Przygotowaliśmy dla Was klika ciekawych propozycji, jak ciekawie możecie spędzić wolny czas.
  • Piątek

Cool Blues – Muzyczne Spotkania Osób Niepełnosprawnych godz. 17:00 Galeria Aniołowo - Wstęp wolny.

Zaczarowana Wyspa Wilkonia godz. 17:00 Tarnowski Rynek - Zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty plastyczne inspirowane twórczością Józefa Wilkonia. W każdy piątek lipca i sierpnia 2017 roku na tarnowskim Rynku w godzinach 17:00-20:00 będziemy testować naszą wyobraźnię, odkrywać nowe, niezwykłe gatunki zwierząt, nadawać im charaktery i opowiadać historie. Wcielimysię w rolę ilustratora, narratora, a nawet rzeźbiarza. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy, materiały zapewnia organizator,warsztaty mają charakter otwarty – można dołączyć w każdym momencie!

Spacery po Tarnowie godz. 12:00 - 17:00 - Codziennie o godz. 12.00 sprzed Tarnowskiego Centrum Informacji (Rynek 7) przewodnik będzie zabierał chętnych na spacer po najważniejszych zabytkach centrum Tarnowa. Udział bezpłatny.

BYŁ SOBIE BLUES godz. 19:00 Tarnowski Rynek - Do tradycji przeszło już, że w sierpniu na tarnowskim Rynku bawimy się przy dźwiękach muzyki bluesowej. W tym roku już po raz dwunasty Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na letnie spotkania z bluesem, które odbędą się pod hasłem "Był Sobie Blues", a ich szefem programowym, jak zwykle będzie Wojtek Klich. Wystąpią: Wicked Heads, Kraków Street Ban. Wstęp wolny.

  • Sobota

GraPark i Wakacyjne Kino w Parku Sanguszków godz. 20:00 - Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny. Warto wziąć ze sobą koc, karimatę lub nawet leżak. Podczas tego wieczoru zostaną wyświtlone dwa filmy – „Szeregowiec dolot” i „Tarzan”.

Zwiedzanie tarnowskiej Katedry godz. 9:00 - 18:00 - Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem. W programie tegorocznego pikniku zaplanowane zostały m.in. porady ekspertów, którzy udzielać będą informacji o tym, jakie źródła ciepła są przyjazne dla zdrowia i środowiska, kto może przyłączyć się do ciepła systemowego w Tarnowie oraz o możliwościach zdobycia dofinansowania na wymianę źródła ciepła na niskoemisyjne. Wstęp wolny.

Tarnowscy Pogromcy SMOgA. STOP niskiej emisji w Tarnowie godz. 10:00 Park Strzelecki. Wstęp wolny.

„Wakacje dookoła świata” - Centrum Sztuki Mościce zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat. Warsztaty wakacyjne potrwają cały tydzień od godz. 9:00 do 15:00 w dwóch turnusach do wyboru. Twoje dziecko w kreatywny sposób, blisko z przyrodą i kulturą, spędzi swój wolny czas. Liczba miejsc: 25 na turnus. Bilety: 230 zł - 260 zł.

„Miejskie Wakacje – Miejskie Wariacje” - W ramach oferty Fundacja proponuje trzy formy aktywności, tj. zwiedzanie tarnowskiej Starówki i najbliższych jej okolic – dzięki czemu dzieci poznają bliżej ciekawe miejsca Tarnowa i historie z nimi związane, warsztaty twórcze, na których będą rozwijać swoje pasje, zdolności artystyczne i umiejętności, a także zajęcia kreatywne, podczas których zrelaksują się w aktywny sposób poprzez zabawę, gry, zagadki i inne ciekawe zajęcia rozwijające ich kreatywność. Nie obędzie się też bez smacznych i zdrowych posiłków w przerwie między zajęciami. Zajęcia odbywać się będą w kamienicy tarnowskiego Rynku 9 przez niemal cały okres wakacji, tj. w lipcu i sierpniu, a organizatorzy przewidują karnety czasowe o różnej długości – dostosowane do potrzeb rodziców. Dodatkowe informacje do uzyskania pod numerem telefonu – 606 103 064. Zapraszamy do zapisów (ilość miejsc ograniczona).

Spacery po Tarnowie godz. 12:00 - 17:00 - Codziennie o godz. 12.00 sprzed Tarnowskiego Centrum Informacji (Rynek 7) przewodnik będzie zabierał chętnych na spacer po najważniejszych zabytkach centrum Tarnowa. Udział bezpłatny.

  • Niedziela

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lech Poznań Ekstraklasa: 6 kolejka godz. 18:00 Stadion w Niecieczy.

Klasyka w Parku Strzeleckim godz. 17:00 Przed budynkiem BWA (ul. Słowackiego 1), wstęp wolny - Wystąpią: Julia Żarnowska (gitara)

Potańcówki na Rynku godz. 19:00 - Ubiegłoroczny cykl wieczorków tanecznych cieszył się dużą popularnością, z tygodnia na tydzień przybywało chętnych do wspólnej zabawy, a frekwencja w Amfiteatrze przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Podczas tegorocznej edycji o dobrą zabawę zadba dj wraz z wodzirejem. Muzyka zostanie wybrana z myślą o różnych grupach wiekowych. Nie zabraknie żywiołowej muzyki disco lat 80., czy klasyków muzyki rozrywkowej, a także współczesnych hitów.

Spacery po Tarnowie godz. 12:00 - 17:00 - Codziennie o godz. 12.00 sprzed Tarnowskiego Centrum Informacji (Rynek 7) przewodnik będzie zabierał chętnych na spacer po najważniejszych zabytkach centrum Tarnowa. Udział bezpłatny.

FOT. Przemysław Sroka

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A