Tarnowianie razem z członkiem zespołu legendarnego 2paca The Outlawz!
access_time 2017-08-17 06:47:00
23 Sierpnia (środa), o godzinie 19:00, odbędzie się internetowa premiera video do utworu pt. „Sięgamy daleko”. Autorami tego nagrania są bracia Mateusz Kijak i Krystian Kijak z zespołu Nowa Epopeja Cru oraz Young Noble (członek legendarnego zespołu 2pac'a – The Outlawz). Za muzykę odpowiada Abonive, Polski producent, na stałe mieszkający w Hiszpanii.

Krystian Kijak, swoją przygodę z muzyką rozpoczął w latach 90. Zafascynowany nagraniami amerykańskich twórców takich jak N.W.A, Krs One, Noughty by nature, 2Pac, The Outlawz czy Bone Thugs n Harmony, postanowił stworzyć swoje pierwsze utwory. Miłość do muzyki, artysta zaszczepił młodszemu bratu i tak w 2004 r. zrealizowali oni pierwszy wspólny utwór, którego tytuł brzmiał „Nowa Epopeja”.

Hasło to powróciło w 2008 r. kiedy duet z Tarnowa, powołał do życia na platformie streemo, muzyczny portal społecznościowy o identycznej nazwie. Od tego czasu, hasło kojarzono już z aktywnością braci, którzy ostatecznie przyjęli je jako nazwę zespołu tworząc w 2011 r. album pt. "Nowa Epopeja", który stanowił kompilacje nagrań z lat 2008-2011 r. Do końca 2012 r. bracia stworzyli setki utworów, dziesiątki teledysków i zagrali na wielu koncertach, jednakże w roku 2013, zdecydowali się oni zawiesić działalność zespołu, wyłączając tym samym z publicznego odsłuchu większość z dotychczas stworzonego materiału.

W 2014 r. bracia nawiązali współpracę z marką Sms Audio Poland i rozpoczęli prace nad nowym albumem. Duet własnym sumptem zrealizował teledyski, do wszystkich utworów mających znaleźć się na albumie pt. „Interimpres”, którego producentem został muzyk Abonive. Premiera tego projektu jak i ww. teledysków planowana jest w roku bieżącym.

Mateusz Kijak (młodszy z wykonawców), prócz muzyki zajmuje się wieloma dziedzinami sztuk plastycznych, w spektrum jego aktywności wchodzą zarówno media tradycyjne (malarstwo, rzeźba, rysunek) jak i te nowoczesne (grafika komputerowa, produkcja video, animacja). Artysta ten współpracował z wieloma znanymi na świecie muzykami m.in. The Outlawz (zespół założony w 1995 r. przez Tupaca), Young Buck (członek zespołu 50 Centa – Gunit) czy Deuce Deuce (Concrete mob). W 2017 r. artysta ten został uhonorowany przez czytelników Gazety Krakowskiej, tytułem „Osobowość roku 2016” w kategorii kultura. Ten młody twórca ma na swoim koncie udział w ponad 30 wystawach, a efekty jego pracy znaleźć można m.in. w filmach (np. Kantor – Nigdy tu już nie powrócę czy TodMachine).

W 2016 r. Tarnowscy muzycy Mateusz i Krystian Kijak, nagrali wspólny utwór z legendą muzyki rap, artystą o pseudonimie Young Noble. Utwór pt. „Sięgamy daleko”, zostanie opublikowany po raz pierwszy 23.08.2017 (środa), o godz. 19:00 na youtube a link do teledysku znaleźć będzie można między innymi na facebook'owym fanpage'u grupy. Jest to wydarzenie wyjątkowe, zwiastujące powrót twórczego duetu do aktywności w obszarze muzyki, ale również sentymentalne biorąc pod uwagę fakt iż niegdyś twórcy Ci inspirowani byli muzyką artysty, z którym dziś występują we wspólnym utworze.

Young Noble to człowiek, który współpracował z największymi wykonawcami muzyki rap. W roku 1996 został on przyjęty przez 2pac'a do zespołu The Outlawz i pojawił się w czterech utworach (bomb first, hail mary, just like daddy oraz life of an outlaw) na ostatnim albumie legendy hip hop'u „Makaveli the don killuminati 7 day theory”.

Po tragicznej śmierci Tupac'a artysta, kontynuował pracę, wydając wraz z zespołem The Outlawz, niepublikowane wcześniej nagrania, które grupa stworzyła wraz z 2pac'iem. Rufus Cooper, bo tak naprawdę nazywa się Young Noble, nagrywał ponadto z wykonawcami takimi jak Snoop Dogg, Eminem, Bone Thugs n Harmony, The Game, Luniz, Hopsin, Young Buck, Krayzie Bone, Layzie Bone, Trae tha truth, Onyx, Dogg Pound, Mc Eiht itd. Artysta wystąpił w filmie pt. „All Eyez On Me”(obraz opowiada historię życia i śmierci Tupaca Shakura), w którym gra siebie, premiera filmu odbyła się 16 czerwca 2017 w USA.

Na koniec warto dodać iż artyści z zespołu Nowa Epopeja Cru, nie należą jak na razie do żadnej z Polskich wytwórni muzycznych a wszystkie ich realizacje powstają niezależnie. Utwór „Sięgamy daleko” to jeden z rezultatów, długotrwałej już współpracy polskiego artysty Mateusza Kijaka z wykonawcami ze Stanów Zjednoczonych. Teledysk do utworu , w którym gościnnie pojawia się Young Noble, został zrealizowany przez braci z Tarnowa. Gorąco zachęcamy do śledzenia dalszych losów projektu, artyści już teraz zapowiadają kolejne interesujące, muzyczne kooperacje.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A