Tarnowscy pogromcy SMOGa wracają już w sobotę
access_time 2017-08-17 06:22:00
Zbliża się druga edycja edukacyjnego pikniku na rzecz przeciwdziałania niskiej emisji w Tarnowie pt. „Tarnowscy Pogromcy SMOgA. STOP niskiej emisji w Tarnowie”. Piknik odbędzie się w sobotę, 19 sierpnia 2017 roku, w godzinach od 10:00 do 18:00 w Parku Strzeleckim w Tarnowie. Piknik ma na celu m.in. uświadamianie zagrożeń dla zdrowia i środowiska, które powstają w wyniku niskiej emisji oraz rozwijanie poczucia szacunku i odpowiedzialności za przyrodę.

Pierwsza edycja pikniku, która odbyła się  w 2016 r. cieszyła się dużym zainteresowaniem i sympatią tarnowian. Organizatorami pikniku są MPEC Tarnów oraz Urząd Miasta Tarnowa.

W programie tegorocznego pikniku zaplanowane zostały m.in. porady ekspertów, którzy udzielać będą informacji o tym, jakie źródła ciepła są przyjazne dla zdrowia i środowiska, kto może przyłączyć się do ciepła systemowego w Tarnowie oraz o możliwościach zdobycia dofinansowania na wymianę źródła ciepła na niskoemisyjne.

Zorganizowane zostaną ponadto aktywizujące gry i konkursy ekologiczne dla całych rodzin, koncert zespołu The Cover Stream Band oraz zabawy sportowe.

Strażnicy Miejscy będą informowali mieszkańców o przepisach obowiązujących w zakresie zakazu spalania odpadów, a ponadto przeprowadzą akcję znakowania rowerów i rejestracji psów tarnowian.

Mościckie Centrum Medyczne będzie wykonywać profilaktyczne badania pomiaru poziomu cukru i ciśnienia oraz udzielać konsultacji prozdrowotnych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A