Tarnowscy policjanci udaremnili wprowadzenie na rynek znacznych ilości narkotyków
access_time 2017-08-16 08:05:00
Policjanci z Komisariatu Policji Tarnów - Zachód zatrzymali mężczyznę, który handlował narkotykami. Miał przy sobie ponad 1 kg marihuany. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Po sprawie z maja bieżącego roku, kiedy to funkcjonariusze Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji Tarnów Zachód ujawnili i zabezpieczyli w Skawinie profesjonalną linię produkcyjną do wytwarzania narkotyków w warunkach laboratoryjnych oraz gotowe, wyprodukowane już narkotyki w znacznych ilościach ( http://tarnow.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/zlikwidowano-linie-produkcyjna-amfetaminy-0) z początkiem sierpnia policjanci z tego komisariatu przystąpili do sfinalizowania kolejnej realizacji dotyczącej narkotyków.

Od kilku miesięcy do policjantów docierały bowiem sygnalne informacje na temat działalności 57-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego, który handlował środkami odurzającymi na terenie Tarnowa ale i innych ościennych miejscowości. Policjanci ustalili, że diler systematycznie przywozi znaczne ilości narkotyków, wykorzystując w przestępczym procederze pojazdy różnych marek,  jak również pojazdy różnych właścicieli.

Dysponując wiedzą na temat pojazdów wykorzystywanych przez przestępcę, 7 sierpnia br. policjanci zauważyli jeden z tych samochodów na terenie Tarnowa a w nim podejrzewanego mężczyznę. Detektywi zaczęli obserwować  poczynania kierowcy. Chwilę po tym jak wysiadł 
z samochodu z wypakowaną torbą podróżną funkcjonariusze Referatu Kryminalnego KP Tarnów Zachód wspólnie z funkcjonariuszami Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego przystąpili do jego zatrzymania. Na widok policjantów mężczyzna spanikował, porzucił  torbę w koszu na śmieci i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. W torbie, oprócz odzieży policjanci ujawnili  ukryte dwa worki foliowe wypełnione marihuaną o łącznej wadze 1011,63 grama netto. Policjanci zabezpieczyli do dokładnych oględzin również samochód zatrzymanego. 

8 sierpnia przedstawiono mu zarzut z art. 62 ust. 1 i 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w związku z art. 64 §1 kodeksu karnego. Podejrzany został doprowadzony do Sądu Rejonowego
w Tarnowie, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sprawa jest rozwojowa i prowadzona przez KP Tarnów Zachód pod nadzorem Prokuratury  Rejonowej w Tarnowie. Narkotykowemu dilerowi grozi 15 lat pozbawienia wolności (posiadał znaczne ilości narkotyków i działał w warunkach recydywy).

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A