Rondo na Lwowskiej zostanie na stałe? Urzędnicy zdecydują we wrześniu
access_time 2017-08-14 06:10:00
We wrześniu, gdy ruch samochodowy wróci do normy, urzędnicy tarnowskiego Zarządu Dróg i Komunikacji przeprowadzą analizę, która pomoże w podjęciu decyzji czy tymczasowe rondo na skrzyżowaniu ulic Starodąbrowskiej i Lwowskiej zostanie na stałe.

Rondo zostało wyznaczone pod koniec czerwca, w związku z prowadzoną przez kolej przebudową wiaduktu nad ulicą Gumniską. Jej fragment, prowadzący pod przebudowywanym wiaduktem został z początkiem wakacji całkowicie zamknięty dla ruchu samochodowego. Tymczasowe rondo miało poprawić warunki ruchu i zwiększyć bezpieczeństwo na skrzyżowaniu i w ocenie Artura Michałka z Zarządu Dróg i Komunikacji – spełniło swoją rolę.

-  Warunki ruchu na tym skrzyżowaniu są zdecydowanie lepsze niż wcześniej, mimo radykalnego zwiększenia natężenia ruchu – podkreśla Artur Michałek i dodaje, że do ZDiK-u docierają pozytywne opinie kierowców i mieszkańców o tymczasowym rondzie. Decyzja, czy zostawić rondo na stałe, może zapaść najwcześniej w październiku. Jeżeli rondo nadal będzie spełniać swoją funkcję, zostanie. Niewykluczone, że będzie funkcjonowało także wtedy, gdy przejazd pod wiaduktem na Gumniskiej zostanie otwarty.

Z kolei w rozładowaniu korków  na ulicy Lwowskiej pomóc mają zmiany w organizacji ruchu, których wprowadzenie planowane jest na początek września. Zakłada się między innymi zmianę programu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Orkana, gdzie zostanie wydłużony sygnał do skrętu w lewo z ulicy Lwowskiej od wiaduktu do centrum miasta.

Zmienione zostaną też ustawienia sygnalizatorów świetlnych na przejściu dla pieszych przy Urzędzie Skarbowym w taki sposób, aby wydłużyć sygnał przejazdu dla samochodów. Zmieni się również program sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II z ulicą Słoneczną, na którym w ostatnich tygodniach ruch samochodowy się zwiększył.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A