Tarnowianin w gronie najlepszych na świecie
access_time 2017-08-14 06:42:00
Adrian Krzemiński, tegoroczny maturzysta z III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, zdobył brązowy medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej (iGeo 2017) w Belgradzie. W zawodach uczestniczyło 160 uczniów z całego świata. Rozwiązywali testy pisemne, brali udział w zajęciach terenowych oraz zmierzyli się z quizem multimedialnym. O sukcesie tarnowianina informuje magistrat.

W olimpiadzie startowało czterech Polaków, którzy zdobyli: dwa złote medale (Anna Kurop z II LO w Białymstoku i Jakub Pypkowski z VI LO w Bydgoszczy), srebro (Daniel Dylewski z VIII LO w Warszawie) i brąz (wspomniany Adrian Krzemiński z III LO w Tarnowie).

Olimpiada geograficzna kończy letni sezon konkursów przedmiotowych dla najzdolniejszej młodzieży z całego świata. Dodajmy, że reprezentanci Polski okazali się drużynowo najlepsi, wyprzedzając ekipy z Rumunii oraz USA.

Kolejna olimpiada odbędzie się w 2018 r. w Kanadzie. Uczestniczyć w niej będą uczniowie, którzy mieli najlepsze wyniki w krajowej olimpiadzie geograficznej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A