Z Varius Manx i tradycją - Gmina Tarnów zaprasza na dożynki
access_time 2017-08-11 08:43:00
Już w najbliższy weekend Gmina Tarnów zaprasza na tegoroczne Dożynki. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Oprócz tego na każdego, kto pojawi się 12 i 13 sierpnia na stadionie sportowym w Zbylitowskiej Górze, czeka moc atrakcji.

Sobota upłynie pod znakiem węgierskich Czikoszy, którzy zaprezentują pokaz jeździecki, oraz zabawy tanecznej z zespołem FOLKERS. Główne obchody w niedzielę, 13 sierpnia rozpocznie polowa Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Następnie organizatorzy zapraszają na tradycyjne obrzędy dożynkowe oraz konkurs wieńca dożynkowego. Po niech przyjdzie czas na muzyczne koncerty. Ludowe tańce i przyśpiewki przypomni publiczności Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy, zaś Muzycy Filharmonii Krakowskiej Stowarzyszenia PASSIONART zaprezentują świat muzyki w historycznych tonach. Będzie również okazja usłyszeć największe hity w wykonaniu zespołu THE SEED.

Każdy, kto spędzi w weekend czas w gminie Tarnów, będzie mógł skosztować za darmo przysmaków, w tym dziczyzny, ciast i wędlin z wiejskiego stołu, a także lotu balonem. Od 10 sierpnia zaprasza również wesołe miasteczko HAPPY PARK. Oprócz tego stoiska wystawiennicze, gastronomiczne, loteria fantowa z cennymi nagrodami jak laptop, rowery, tablety czy sprzęt AGD.

- Serdecznie zachęcam każdego mieszkańca regionu, by najbliższy weekend spędzić w Zbylitowskiej Górze, gdzie czeka moc atrakcji. Wart przy tej okazji dodać, że zarówno wstęp jak i większość atrakcji jest za darmo, co zawdzięczamy wsparciu sponsorów – firm z regionu tarnowskiego - zachęca do przybycia na dożynki Anna Pieczarka, dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A