"Podwójny kochanek" w Millennium Studio już po wakacjach
access_time 2017-08-08 06:36:00
„Podwójny kochanek” to perfekcyjnie zrealizowany zmysłowy thriller, którym twórca „Basenu”, „Młodej i pięknej” oraz „5×2″ powraca w szczytowej formie i podejmuje przewrotną grę z widzem. Światowa krytyka przyrównała najnowszy film François Ozona do wczesnych filmów Romana Polańskiego, takich jak „Dziecko Rosemary” czy „Wstręt”. Zwroty akcji i napięcie, jakie osiąga w swoim filmie francuski reżyser, sprawiły, że „Podwójny kochanek” spotkał się z entuzjastyczną reakcją widzów festiwalu w Cannes.

Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a zafascynowany nią mężczyzna z czasem również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Odkrywając stopniowo jego kolejne tajemnice, sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo.

Film jest przeniesioną we francuskie realia ekranizacją kryminalnej powieści „Lives of the Twins” Joyce Carol Oates, napisanej pod pseudonimem Rosamond Smith. Porusza ulubione tematy amerykańskiej pisarki: tajemnic ludzkiej natury, seksu i mrocznych stron osobowości.

"Najnowsze dzieło Ozona można określić jako perwersyjną mieszankę „Elle”, „50 twarzy Greya” i „Enemy”, które ogląda się z niegasnącym zainteresowaniem już od pierwszych minut. Swoim filmem 49-letni reżyser pokazuje, że ma jeszcze wiele do powiedzenia, jeśli chodzi o sztukę audiowizualną. Już od pierwszych chwil inteligentnie bawi się formą, pokazując nieszablonowy sposób myślenia i zaskakując intrygującymi pomysłami inscenizacji".

FILM.COM.PL

PODWÓJNY KOCHANEK

Tytuł oryginalny: L'amant double

Tytuł angielski/międzynarodowy: Double Lover

Reżyser: François Ozon

Występują: Marine Vacth, Jérémie Renier, Jacqueline Bisset

Kraj produkcji: Francja, Belgia

Rok produkcji: 2017

Data premiery: 25 sierpnia 2017

Język oryginalny: francuski

Gatunek: thriller

Czas trwania: 107 min.

KINO MILLENNIUM: 8 IX 2017.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A