"Oblężenie" na miejskich basenach
access_time 2017-08-03 06:05:00
Wystarczyło kilka dni upałów, by pływalnie letnie przeżywały oblężenie. Rekordowa pod względem frekwencji okazała się niedziela, gdy basen na „Marcince” odwiedziło 1537 osób, natomiast w Mościcach 1020 osób.

W każdy wtorek wakacji uczniowie tarnowskich szkół mogą skorzystać z basenów letnich za złotówkę. Wystarczy, że przy zakupie biletu wstępu okażą ważną legitymację szkolną. Promocyjna cena obowiązuje przez cały dzień, tj. od g. 10 do 19. – Takie kolejki do kasy widziałem ostatnio dziesięć albo piętnaście lat temu. We wtorki zawsze jest więcej chętnych, szczególnie dzieci, ale rzadko zdarza się, by kolejka ciągnęła się na sto metrów – relacjonuje Adam Jachowiec, koordynator obiektu przy Górze św. Marcina.

Jak na razie najwięcej wejść na baseny letnie odnotowano w te wakacje 30 lipca. Temperatura wynosiła wówczas ponad 30 st. Celsjusza, co skłoniło wielu mieszkańców do odwiedzenia miejskich pływalni, ale także kąpielisk w pobliżu Tarnowa.

– Z tego co obserwujemy, wiele osób wybiera wypoczynek nad Dunajcem, na Dwudniakach, na kąpielisku w Radłowie. Jednak wysoka temperatura sprawiła, że również w Mościcach pojawia się coraz więcej chętnych – zauważa Tomasz Złotnicki, pracownik TOSiR.

W ciągu trzech dni na mościckiej pływalni wypoczywało 1510 osób, podczas gdy w piątek odnotowano tylko 3 wejścia. W ostatnie trzy dni lipca basen na Górze św. Marcina odwiedzono 2395 razy.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A