Już jutro koncert Kraków Street Band - Był sobie blues
access_time 2017-08-17 09:30:00
Do tradycji przeszło już, że w sierpniu na tarnowskim Rynku bawimy się przy dźwiękach muzyki bluesowej. W tym roku już po raz dwunasty Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na letnie spotkania z bluesem, które odbędą się pod hasłem "Był Sobie Blues", a ich szefem programowym, jak zwykle będzie Wojtek Klich.

O zespole

Kraków Street Band zespół, który w ekspresowym tempie stał się muzyczną wizytówką miasta dla przybyszy z kraju i zagranicy. Uliczne granie z początku miało być tylko sposobem na spędzenie wolnych dni między koncertami, szybko jednak spodobało się publiczności tak bardzo, że zespół od trzech lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność, a terminarz tras koncertowych po Polsce i za granicą zapełnia się z rocznym wyprzedzeniem.

Trudno się temu dziwić - Muzyka Kraków Street Band urzeka swobodą i pozytywną energią. Gdy w 2014 roku zbierali na debiutancką płytę poprzez kampanię crowdfundingową, w miesiąc zdobyli 170% planowanego budżetu. Dostali się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym kroku. Godnie reprezentowali Polskę największych zagranicznych festiwalach - m.in. Haizetara (Hiszpania), Sziget (Węgry), Ferrara Buskers Festival (Włochy). W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues” Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły „Odkrycie Roku 2014” i „Zespół Roku 2015”.

18 sierpnia godz. 19:00 tarnowski Rynek Wstęp wolny 

Organizator: Tarnowskie Centrum Kultury

Scenariusz, reżyseria i prowadzenie: Wojtek Klich

Projekt realizowany i finansowany z Budżetu Miasta Tarnowa

Partner: MPEC Tarnów

zaproszonymi gośćmi z Krakowskiego muzycznego światka. Obecnie muzycy pracują nad trzecią płytą, która oparta będzie głównie na autorskim materiale.

FOT. Facebook - oficjalny fanpage zespołu

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A