Krakowska z kostką i szynami
access_time 2017-08-01 07:19:00
Trwa układanie nowej, granitowej kostki na remontowanym odcinku ulicy Krakowskiej, ułożone i zamontowane zostały stalowe szyny, nawiązujące do dawnego wyglądu ulicy, po której do początków lat 40. kursował tramwaj.

Pierwszy z sześciu etapów zaplanowanych na Krakowskiej prac dobiega końca. W kolejnym, który rozpocznie się w sierpniu, zmieniona zostanie organizacja ruchu. Na fragmencie Krakowskiej od Nowego Światu do ulicy Stefana Batorego obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy, w stronę wschodnią. Ruch będzie się odbywał pasem postojowym, nie będzie możliwości parkowania na odcinku od ulicy Staszica do Batorego. Dotychczasowa jezdnia będzie wyłączona z ruchu od skrzyżowania z Wałową i Targową do skrzyżowania z Batorego. Jadący do Rynku, Placu Kazimierza i palcu Rybnego będą mogli ominąć zamknięty fragment Krakowskiej objazdami, prowadzącymi przez Nowy Świat, Urszulańską, Bema, Targową, Szeroką, Lwowską Starodąbrowską, Mickiewicza, Brodzińskiego i Wałową (na odcinku pomiędzy Brodzińskiego a Rybną), ulicą Rybną, Placem Rybnym i Kapitulną. Ulica jest zamykana fragmentami, w taki sposób, aby przez cały czas trwania prac utrzymać przejezdność dla samochodów oraz dostęp do lokali usługowych, restauracji i sklepów. Ograniczenia w ruchu samochodowym na Krakowskiej mogą spowodować utrudnienia, są jednak niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia prac.

Krakowska została wyremontowana w poprzedniej kadencji. Inwestycję wykonano wadliwie, dlatego kolejny remont nawierzchni jest konieczny. Porfirowa kostka, którą wyłożono ulicę, jest wymieniana na grubsze i wytrzymalsze granitowe płyty.

Źródło: www.tarnow.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A