Nowe wnioski programu Program 500+
access_time 2017-08-26 07:45:00
Od 1 sierpnia można składać wnioski o świadczenia z programu rządowego „Rodzina 500+” na okres obowiązujący od 1 października 2017 r. W Tarnowie są cztery ogólnodostępne punkty, gdzie przyjmowane są dokumenty. Wniosek można złożyć także drogą elektroniczną.

Przypomnijmy, że 30 września kończy się okres zasiłkowy pierwszych przyznanych świadczeń „500+” , a od 1 sierpnia będzie można składać wnioski na nowy okres zasiłkowy. Rodzice, którzy zrobią to w tym miesiącu mogą liczyć na to, że pieniądze trafią na ich konta już w październiku. Natomiast, jeśli wniosek zostanie złożony miesiąc później, czyli we wrześniu, to jego wypłata nastąpi najpóźniej do 30 listopada 2017 roku.

 Punkty przyjęć wniosków:

ul. Goldhammera 3 sala nr 8 parter

ul. Graniczna 8A  I piętro pok. nr 1

al. M. B. Fatimskiej 9 parter

ul. Chemiczna 10

Poza tradycyjną metodą, czyli w siedzibach: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, urzędu miasta, czy wybranych placówkach oświatowych, wnioski o świadczenie wychowawcze można składać też przez Internet za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl oraz poprzez bankowość elektroniczną w wybranych bankach, a także poprzez system teleinformatyczny udostępniony przez Zakład  Ubezpieczeń Społecznych.

UWAGA! Na wnioski złożone na nowy okres świadczeniowy 2017/2018 przed 1 sierpnia będzie wydawana decyzja odmowna.  Druki wniosków będą dostępne od dnia 31 lipca 2017 r. z uwagi na wprowadzane do ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci zmiany  przepisów prawnych. Po wejściu w życie nowych przepisów poinformujemy o szczegółach zmian.

Źródło: www.tarnow.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A