Utalentowana dziesięciolatka podbija korty
access_time 2017-07-05 16:22:00
Utalentowana dziesięcioletnia tenisistka z Tarnowa - Emilia Nizio, na co dzień uczennica IV klasy Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie wyrasta na przyszłą nadzieję tenisa w Tarnowie.

Zawodniczka reprezentująca barwy klubu UKS ACT Sport Tarnów zwyciężyła w rozgrywanym w Kraśniku turnieju tenisowym U12 Kraśnicka Malina Cup 2017. Młoda Tarnowianka nie miała łatwego zadania, rywalizując z zawodniczkami z sześciu województw podzielonych na dwie grupy. Emilia pewnie wygrała wszystkie 4 mecze w grupie, tracąc przy tym jedynie 3 gemy. To utorowało młodej Tarnowiance drogę do finału, w którym zmierzyła się z dwa lata starszą Karoliną Chwiejczak z klubu Return Zamość. Po zaciętej walce i meczu, w którym wiele gemów toczyło się do stanu równowagi Emilia Nizio odniosła ostatecznie zwycięstwo 2:0, w setach 6:3, 6:2.

Młoda Tarnowianka, należąca do najlepszych tenisistek w swej kategorii wiekowej w Polsce rozpoczyna przygotowania do zbliżających się Letnich Mistrzostw Polski do lat 10 w Piotrkowie Trybunalskim, które odbędą się w połowie sierpnia.