Przyspieszenie na torach, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-06-28 10:08:00
Pedofile w rękach policji. Tajemnice „Mechanicznych”. Bezrobocie rekordowo niskie. W całym regionie, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Pedofile w rękach policji    

W minioną niedzielę tarnowscy policjanci zatrzymali w centrum miasta trzech mężczyzn podejrzanych o pedofilię. Mają po 25, 28 i 39 lat. Cała trójka pochodzi z powiatu tarnowskiego. Zatrzymań dokonano dzięki pomocy słynnego w kraju łowcy  pedofilów, Krzysztofa Dymkowskiego.

  • Grupa Azoty z nowym wiceprezesem        

Tarnowianin Grzegorz Kądzielawski jest nowym wiceprezesem zarządu Grupy Azoty SA. Jeszcze do niedawna szef gabinetu politycznego wicepremiera Jarosława Gowina, zrezygnował teraz z tej funkcji.

  • Tajemnice „Mechanicznych”        

W ciągu stu lat Zakłady Mechaniczne w Tarnowie przeżywały czasy wzlotów i upadków. Był już czas, gdy wydawało się, że jedno z najbardziej zasłużonych przedsiębiorstw w mieście i regionie, współtworzące historię miejscowego przemysłu, nie przetrwa. Mimo dużych trudności zakład jednak poradził sobie i dziś znowu jest na fali wznoszącej.

  • Kibolska rozróba w miejskim autobusie        

Pod koniec maja w Tarnowie w autobusie miejskim doszło do groźnego incydentu z udziałem kiboli. Policja o tej sprawie nie informowała. Z pewnym opóźnieniem dowiedzieliśmy się od niej o świadków zdarzenia, którzy są zbulwersowani tym, co się wydarzyło, i mają pretensje zarówno do policji, jak i MPK.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Tarnów z nowym rondem

Na skrzyżowaniu ulic Starodąbrowskiej i Lwowskiej powstało nowe rondo. Wykonawcą jest firma Wes-Bud Wiesław Frys.

  • Przyspieszenie na torach

Kolejarze rozkopali cztery wiadukty w Tarnowie. Obiecują, że trzy będą gotowe jeszcze w tym roku. Pociągi w regionie będą mogły pędzić 160 km na godzinę. To skróci podróż do Krakowa.

  • Bezrobocie rekordowo niskie. W całym regionie

Tylko w dwóch małopolskich powiatach - dąbrowskim i tatrzańskim - bezrobocie przekracza 10 proc. Średnio w Małopolsce wynosi ono 6 proc., najniższe - 3,3 proc. - jest w Krakowie. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, pracy w naszym województwie nie ma dla 86,8 tys. osób. Rok temu o tej samej porze zatrudnienia szukało prawie 110 tys. Małopolan.

  • Tarnów. Magistrala pękła. Zalało domy obok wiaduktu

Hektolitry wody wylały się w nocy z soboty na niedzielę na al. Tarnowskich w wyniku pęknięcia magistrali, dostarczającej wodę na pobliskie osiedla.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A