Remont Krakowskiej zacznie się w lipcu, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-06-21 09:22:00
Remont Krakowskiej zacznie się w lipcu. Policjant ugodzony nożem. Podpalacz z Radłowa zatrzymany, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Co się kryje w naszych lasach?        

Co pewien czas na terenach położonych na południe od Tarnowa pojawiają się rzadko spotykane zwierzęta. Czasami są to bardzo groźne drapieżniki. W głębokich lasach żyją wilki, choć ostatnio rzadko są widywane. Ale zaskoczeniem było niedawne nieoczekiwane pojawienie się rysia. Nie wiadomo jednak, czy przebywał tu tylko gościnnie, czy już na stałe osiedliła się rysia rodzina.

  • Policjant ugodzony nożem        

22‑letni policjant został dwukrotnie ugodzony nożem podczas nocnej interwencji w Tarnowie. Wcześniej, na prośbę kobiety wracającej w nocy z pracy, policjanci próbowali zatrzymać i wylegitymować mężczyznę, który miał ją zaczepiać. Podejrzewany o atak na policjanta został najpierw zatrzymany, a później zwolniony z policyjnego aresztu.

  • Remont Krakowskiej zacznie się w lipcu        

Firma, która wygrała przetarg na remont nawierzchni górnego odcinka ulicy Krakowskiej, przedstawiła już harmonogram prac. Z zapisów zaakceptowanych przez Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie wynika, że prace rozbiórkowe zniszczonej nawierzchni powinny rozpocząć się w pierwszych dniach lipca.

  • Nie opłaca się symulować...        

Z doświadczeń komisji orzekających Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że Polacy wciąż oszukują i wykorzystują zwolnienia lekarskie na załatwianie prywatnych spraw, domowe prace, podróże itd. Ich fizyczne zdrowie jest w porządku, gorzej bywa z…uczciwością. W ubiegłym roku inspektorzy Oddziału ZUS w Tarnowie sprawdzili, jak wykorzystuje zwolnienia lekarskie 2 619 osób.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Brzesko, Dębno, Borzęcin. Woda w kranach jest skażona!

W Brzesku, gminie Dębno i części gminy Borzęcin nie można korzystać z bieżącej wody, ani do picia, ani też nawet do mycia rąk. Komunikat w tej sprawie wydał miejscowy sanepid

  • Mowa nienawiści znika już z murów miasta

Uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Tarnowie, wspólnie z Fundacją AntySchematy2, postarali się wczoraj, by język nienawiści zniknął z ulic miasta. Gimnazjaliści ubrani w ochronne stroje przystąpili do pracy z wielkim zapałem. W ruch poszły pędzle i farby, za pomocą których zamalowywano obraźliwe pseudograffiti na budynkach. Uczniowie pojawili się między innymi w rejonie ulicy Promiennej i Odległej w Tarnowie. 

  • Podpalacz z Radłowa zatrzymany

25-letni mężczyzna wpadł w ręce tarnowskich policjantów po tym jak próbował podpalić kolejną stodołę przy ul. Kolejowej w Radłowie.

  • Tarnowianie mogą podzielić 2 miliony. Tylko w internecie

19 czerwca w Tarnowie rozpoczęło się głosowanie nad projektami budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mogą wybierać spośród 17 pomysłów. Głosowanie nad propozycjami tarnowian zgłoszonymi do szóstej edycji budżetu obywatelskiego rozpoczęło się w poniedziałek o północy. Przed południem swojego poparcia projektom udzieliło 54 mieszkańców. Pomysłodawcy dwoją się i troją, żeby zachęcić do wskazania właśnie ich inicjatyw. Zadanie utrudnia im fakt, że można to zrobić wyłącznie za pośrednictwem internetu. 

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A