Niepełnosprawni znajdą tu pracę
access_time 2017-06-22 06:59:00
Ogólnodostępna pracownia ramiarska to główna działalność, jaką będzie się zajmowało Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej Zakład Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze”. Znalazło w nim zatrudnienie 14 osób, w tym 10 osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym i umiarkowanym. To pierwsza tego typu placówka w Tarnowie.

Zakład Aktywności Zawodowej jest kolejnym, po Warsztatach Terapii Zawodowej, krokiem dla osób niepełnosprawnych do osiągnięcia kwalifikacji i umiejętności niezbędnych do poszukiwania zatrudnienia na otwartym rynku pracy. – Oprócz tego, że pracownicy będą zdobywali umiejętności manualne, będą rozwijali swoją samodzielność, umiejętność podejmowania decyzji, , a w przyszłości przygotowania do pracy na rynku otwartym – mówiła Ewa Tutaj, kierownik zakładu podczas inauguracji działalności jednostki. 

Tarnowska placówka będzie zajmowała się działalnością wytwórczo-usługową w zakresie oprawy i renowacji obrazów, wytwarzania wyrobów z drewna, korka, słomy i materiałów używanych do wyplatania. Zakład, który mieści się przy ul 3 Maja 2, jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00. W ramach działalności tarnowskiego ZAZ-u dla wszystkich pracowników niepełnosprawnych prowadzona jest rehabilitacja zawodowa, lecznicza i społeczna.

W planach jest poszerzenie działalności zakładu. W przyszłym roku na terenie Parku Sanguszków, w dawnym internacie, ma zostać oddany do użytku pensjonat prowadzony przez osoby niepełnosprawne. Ma on być w pełni przystosowany do przyjmowania niepełnosprawnych gości, którzy będą tam korzystać z zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych. Pracę tam znajdą  44 osoby niepełnosprawne. Planowany termin otwarcia to jesień przyszłego roku.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A