Pół miliona na praktyki dla uczniów ZST
access_time 2017-05-17 06:29:00
Na praktyki do Portugalii, Anglii i na Węgry pojedzie kilkudziesięciu uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie. Na ten cel mościckiej szkole udało się pozyskać około 500 tys. złotych ze środków europejskich z programu Erasmus+ - informuje tarnowski magistrat.

ZST wygrało środki na ten cel w konkursie ogłoszonym przez Narodową Agencję. Tym razem projekt obejmie 62 uczniów, którzy będą mogli szkolić się u zagranicznych pracodawców. Z praktyk będą mogli skorzystać uczniowie technikum kształcący się w zawodach: technik elektronik, technik elektryk, technik informatyk oraz technik mechanik.

Pierwsza grupa wyjedzie do Veszprém na Węgrzech, kolejna do Bragi, nazywanej często portugalskim Rzymem, natomiast ostatnia, trzecia runda staży odbędzie się w Anglii. Uczniowie wyjadą do Portsmouth, miejscowości pełniącej zaszczytną funkcję bazy Królewskiej Marynarki Wojennej. – Praktyki odbywać się będą w prężnie działających firmach, stosujących najnowocześniejsze technologie, rozwiązania i systemy organizacji pracy – wyjaśnia Krzysztof Kołaciński, dyrektor ZST.

Wyjeżdżający na staże uczniowie będą mieli okazję do pogłębienia swojej wiedzy zawodowej, zastosowania jej w praktyce w rzeczywistym środowisku pracy i na określonych stanowiskach. Będzie to też okazja do ćwiczenia języków obcych, szczególnie doskonalenia zwrotów branżowych.

Dodajmy, że obecnie (od 10 do 26 maja) w Portugalii przebywa grupa 20 uczniów ZST, którzy realizują program praktyk zawodowych w ramach projektu z programu POWER.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A