Gratulacje za wyniki audytu w ZPS
access_time 2017-05-05 06:11:00
Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie niemalże celująco przeszedł przez audyt dotyczący normy zarządzania jakością ISO 9001:2008 oraz normy środowiskowej ISO 14001:2004. Specjaliści z firmy DNV sprawdzili aż 26 komórek organizacyjnych. Co istotne, stwierdzono, że nie ma żadnych niezgodności, a to spotkało się z gratulacjami ze strony audytorów.

- Podsumowując, w Zespole Przychodni Specjalistycznych przestrzegane skrupulatnie są wszelkie procedury, co przekłada się na jakość obsługi pacjentów – tłumaczy Jan Lazar, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych w ZPS, odpowiedzialny za koordynację działań związanych z procedurami ISO.

Audytorzy zauważyli również znaczącą poprawę w przypadku normy środowiskowej. Istotny wpływ na pozytywną ocenę miał zakup i wdrożenie rentgena cyfrowego, co znacząco zminimalizowało negatywny wpływ na środowisko. W poprzednich latach funkcjonowanie tradycyjnego rentgena generowało nawet 7 ton zanieczyszczeń rocznie.

- Tegoroczne bardzo dobre wyniki audytu zewnętrznego, to w dużej mierze efekt prowadzenia audytów wewnętrznych, a także zaangażowania i dyscypliny pracowników przestrzegających tych procedur zasad – dodaje Artur Asztabski, prezes zarządu ZPS.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A