Dzień Krwiodawstwa w 3LO
access_time 2017-04-28 09:10:00
Organizatorzy projektu społecznego „Kropelką Krwi Podziel się i Ty” oraz Samorząd Uczniowski III Licem Ogólnokształcącego w Tarnowie zainicjowali akcję krwiodawstwa, do której doszło 26 kwietnia w budynku ich szkoły pod patronatem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Z akcją oddawania krwi połączony był również koncert odbywający się w tym samym budynku, na którym mogli zaprezentować się młodzi artyści. Wśród nich gościnnie wystąpił Wojciech Jackowiec – uczestnik 11 edycji Must Be The Music. W ramach projektu został utworzony Punkt Krwiodawstwa w szkole. „Naszym głównym celem było zachęcenie młodych ludzi do regularnego oddawania krwi. Wielu uczniów bało się oddać krew po raz pierwszy, jednak po namowie przyjaciół, pokonali swoje lęki i wsparli akcje. Z ich relacji wynika ze jest to dopiero początek ich przygody z honorowym krwiodawstwem.” – powiedział Kamil Kubala, kierownik, a zarazem pomysłodawca całego projektu.

Dzięki akcji uczniowskiej krew oddało 19 osób, a wiele osób zadeklarowało chęć oddania krwi po ukończeniu 18 roku życia. Nad akcja czuwał tarnowski oddział Służby Medycznej Malta przypominając zasady pierwszej pomocy.  Dla krwiodawców  czekały dodatkowe nagrody, ufundowane przez Miasto Tarnów, oraz InterSkills. Rozlosowano Vouchery na paintball o wartości 350zł, 5 kubków z logiem miasta Tarnowa, 4 albumy oraz kask rowerowy.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A