Nawet 10 tys. zł dla studentów PWSZ za półroczne praktyki
access_time 2017-03-07 07:02:00
To doskonała wiadomość dla studentów trzeciego roku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Uczelnia zakwalifikowała się do pilotażowego projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ramach którego otrzyma prawie pół miliona złotych na zorganizowanie płatnych, sześciomiesięcznych praktyk dla młodych ludzi. Dzięki podpisanej właśnie umowie, każdy, kto przejdzie weryfikację może liczyć na ok. 10 tys. złotych stypendium oraz niespotykanie długie, sześciomiesięczne praktyki w wybranych zakładach pracy.

Program zdecydowanie wykracza poza to, do czego tarnowską Uczelnię obliguje prawo. Przypomnijmy, nauka w PWSZ w Tarnowie prowadzona jest w oparciu o tzw. "praktyczne profile kształcenia". Tak jest na znakomitej większości kierunków, a dla studentów oznacza to m.in. trzymiesięczne praktyki lepiej przygotowujące do wejścia na rynek pracy.

- Studenci, którzy zakwalifikują się do naszego projektu mogą liczyć na praktyki dwa razy dłuższe, a dodatkowo na stypendia w wysokości 10 tys. zł - wyjaśnia Lucyna Krzemińska, kierownik Biura Karier, Projektów i Współpracy PWSZ.

Jako pierwsi z dobrodziejstw projektu skorzystają studenci wszystkich czterech kierunków Instytutu Politechnicznego, czyli: Elektrotechniki, Informatyki, Elektroniki i telekomunikacji oraz Inżynierii materiałowej. - Przed nami duże wyzwanie, by sześć miesięcy praktyk "wpasować" do programu studiów. Dlatego na początek wybraliśmy te kierunki, na których nauka trwa siedem semestrów - dodaje Lucyna Krzemińska.

Jednym tych kierunków jest Elektrotechnika, na której studenckimi praktykami opiekuje się mgr inż. Grzegorz Aksamit. Jego zdaniem są one wielką szansą dla studentów. - Tu nie chodzi tylko o wspomniane stypendium, które jest oczywiście istotne, ale o poznanie specyfiki pracy w konkretnych zakładach pracy, lepsze do niej przygotowanie, zdobycie doświadczeń oraz kontaktów - tłumaczy.

Aby wziąć udział w projekcie "płatnych praktyk" należy zgłosić swój akces oraz z sukcesem przejść rozmowę kwalifikacyjną. - Zaprosiliśmy do niej także przedstawicieli przemysłu, praktyków z wieloletnim doświadczeniem w konkretnych zakładach. Oni - przy naszej pomocy - najlepiej zweryfikują chętnych - dodaje Grzegorz Aksamit.

Nabór dla studentów rozpocznie się w połowie miesiąca, wszelkie informacje będzie można znaleźć na stronie pwsztar.edu.pl.

Dodajmy, że pozyskane przez uczelnię pieniądze, dokładnie 493 611 zł pochodzą z "Programu praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych" w ramach Działania 3.1 Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój (PO WER).

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A