Kolejni specjaliści w Centrum Zdrowia Tuchów
access_time 2017-03-08 07:04:00
Dobra wiadomość dla pacjentów z Pogórza. Wzrośnie liczba personelu udzielającego świadczeń w zakresie medycyny rodzinnej w Centrum Zdrowia Tuchów. Zespół Ekspertów ds. Akredytacji Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego zwiększył o dwa liczbę miejsc specjalizacyjnych w spółce. Oznacza to, że więcej lekarzy będzie udzielało porad pacjentom, a docelowo więcej także będzie specjalistów.

Przyczyny, dla których liczba miejsc specjalizacyjnych została zwiększona to wciąż rosnąca liczba pacjentów Podstawowej Opieki Zdrowotnej i spore doświadczenie w zakresie prowadzenia specjalizacji. Mieszkańcy południowej części ziemskiego powiatu złożyli w roku ubiegłym roku ponad 4 500 deklaracji w sprawie zapewnienia POZ, rok wcześniej było ich o 300 mniej.

Oznacza to, że w 10 poradniach dla dorosłych i dzieci spółka udziela obecnie świadczeń dla blisko 16 tys. pacjentów. W ubiegłym roku liczba udzielnych porad sięgnęła prawie 76 tys. W skład sieci POZ spółki prócz placówek tuchowskich wchodzą także poradnie w: Biadolinach Radłowskich, Bruśniku, Ciężkowicach, Jastrzębi, Jodłowce Tuchowskiej, Wojniczu i Wierzchosławicach. 19 lekarzy udziela pomocy w zakresie konsultacji, diagnostyki, leczenia oraz kwalifikacji do terapii i badań specjalistycznych, a także pobytu w Dziennym Domu Opieki Medycznej lub Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym.

Dla realizacji specjalizacji istotne jest także, że w spółce pracują wysokokwalifikowani specjaliści, chętni do współpracy w prowadzeniu procesu kształcenia młodszych kolegów. Kierownicy specjalizacji wiedzą i doświadczeniem gwarantują właściwą organizację szkolenia. Centrum Zdrowia Tuchów stale współpracuje z uczelniami wyższymi: Uniwersytetem Jagiellońskim i PWSZ w Tarnowie. Ponadto wśród współpracowników spółki jest także kilka instytucji szkoleniowych, co zapewnia dostęp do najnowszych materiałów edukacyjnych oraz e-learningowej platformy szkoleniowej.

Dodajmy, że wcześniej wniosek Centrum Zdrowia Tuchów został pozytywnie zaopiniowany przez konsultanta wojewódzkiego w zakresie medycyny rodzinnej dla województwa małopolskiego dr hab. Tomasza Tomasika.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A