Roman Ciepiela złożył zawiadomienie do prokuratury
access_time 2017-02-15 06:36:00
Prezydent Tarnowa zawiadomił prokuraturę, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa poprzez posądzanie urzędu i jego samego o działania bezprawne.  Tarnowska prokuratura sprawdzi, czy były już pracownik Urzędu Miasta naruszył dobre imię tej instytucji i prezydenta. 

Jak informuje RDN Małpolska prezydent Tarnowa Roman Ciepiela skierował sprawę internetowego wpisu byłego urzędnika, Dawida Solaka, do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie.

Mowa o wpisie Dawida Solaka na jego profilu facebookowym, gdzie pisze:

Po prawie 8 latach, na moją prośbę, rozwiązałem dzisiaj umowę o pracę z Urzędem Miasta Tarnowa. Są ludzie, którzy zgodzą się na wszystko i wszystko bezkrytycznie zaakceptują. Ja nie. Kupczenie stanowiskami, klientelizm, składanie obietnic bez pokrycia, kopanie politycznych dołków, prymitywny populizm, przedkładanie partykularnych interesów nad sprawy mieszkańców – to tylko kilka spośród wielu patologii, które widziałem od ostatnich wyborów w wykonaniu obecnego prezydenta.

Czynności sprawdzające zawiadomienie mogą potrwać do miesiąca. Po tym czasie prokurator zdecyduje, czy rozpocząć śledztwo. 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A