Nowy podatek od deszczówki. Doktor sportowych gwiazd w Tarnowie - czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-02-15 11:28:00
Wariaci jeżdżą po naszych ulicach. Koniec Almy - spółka ogłosiła upadłość. Lekarze pilnie poszukiwani - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Wariaci jeżdżą po naszych ulicach

Niebezpieczna prędkość, nieodpowiedzialne manewry, głupie popisy, nagminne łamanie przepisów – to częsty obraz na naszych ulicach. Nawet policjanci z drogówki przyznają, że wariatów za kierownicą na drogach przybywa. A ludzie się boją…

  • O Tarnowie: więcej złego czy dobrego?

Na niedawnym spotkaniu z dziennikarzami Roman Ciepiela prezydent Tarnowa, zaapelował do mediów o bardziej optymistyczny przekaz na temat miasta. Wydaje się, że władze samorządowe zaniepokojone są obecnym przekazem, który – ich zdaniem – stawia Tarnów w nie najlepszym świetle.

  • Doktor sportowych gwiazd leczy w Tarnowie

Diagnozował, leczył, operował wielu polskich sportowców. Lista jest długa i są na niej takie sławy jak Adam Małysz, Justyna Kowalczyk czy Kamil Stoch. Od trzech miesięcy ortopeda Stanisław Szymanik leczy pacjentów również w Tarnowie. W Szpitalu im. Szczeklika wykonuje trudniejsze zabiegi artroskopowe, w minionym tygodniu prowadził pierwszą w tej lecznicy artroskopię stawu łokciowego.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Nowy podatek. Kraków sięgnie po pieniądze mieszkańców

Zgodnie z założeniami ministerstwa środowiska opłaty za odprowadzanie do kanalizacji wody opadowej i roztopowej wyniosą rocznie średnio ok. 30 zł na mieszkańca. Zyski skarbu państwa w skali roku sięgnąć ok. 4 mld zł. Najwięcej zapłacą gminy mocno zabudowane, duże miasta. 

  • Koniec Almy. Spółka ogłasza upadłość

Alma Market zgłosiła wczoraj do sądu wniosek o upadłość. Wcześniej starała się o zgodę na postępowanie sanacyjne, które uchroniłoby spółkę przed natychmiastową spłatą zobowiązań i dałoby jej rok na wyjście z zapaści finansowej, sąd jednak umorzył postępowanie w tej sprawie, uznając, że firmie nie uda się wyjść na prostą.

  • Lekarze pilnie poszukiwani

W szpitalach i przychodniach regionu brak rąk do pracy w SOR, lekarzy rodzinnych i pediatrów. Medycy częściej wybierają wyjazdy za granicę, choć u nas mogliby zarabiać 15 tys. zł miesięcznie

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A