Miejskie propozycje na ferie okazały się hitem - ostatnie dni by z nich skorzystać
access_time 2017-02-09 07:03:00
Kilka tysięcy dzieci i młodzieży zdecydowało się wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach organizowanych przez miasto. Największą popularnością cieszą się wejścia na basen lub lodowisko za symboliczną złotówkę. Z roku na rok coraz więcej osób uczestniczy w zajęciach karate i wspinaczki. Pierwszych podsumowań ferii dokonali urzędnicy magistratu.

W pierwszym tygodniu ferii odnotowano 2161 wejść na lodowisko za złotówkę (1510 przy ul. Wojska Polskiego i 651 w Mościcach). Zajęcia karate wybrało 460 osób, wspinaczkę 510 osób, natomiast siatkówkę 120. Tłoczno było również na torze kartingowym przy ul. Kochanowskiego. Na gokartach ścigało się ponad 500 feriowiczów, a kolejnych stu zgłosiło się do udziału w zawodach rozgrywanych w niedzielę, 5 lutego.

Uczniowie tarnowskich szkół najchętniej wybierają basen przy ul. Piłsudskiego. Tylko w ciągu pięciu dni zgłosiło się tam 824 osób, które między godz. 8 a 12 płaciły złotówkę za godzinę pływania. Ci, którzy nie lubią tłoku, wybierają Miejski Dom Sportu w Mościcach. Tam odnotowano zaledwie 46 wejść za 1 zł.

Nowością w tym roku są dyskoteki na lodzie, które odbywają się w obiekcie przy ul. Wojska Polskiego trzy razy w tygodniu między g. 20 a 21. Jak relacjonują pracownicy TOSiR, każda impreza gromadzi ponad stu uczestników.

Komentarze...