Polacy skaczą wyżej
access_time 2016-12-21 13:08:00
Trener polskiej kadry skoczków narciarskich, Stefan Horngacher, może pochwalić się ostatnio sukcesami. A to wszystko za sprawą wygranych naszych rodaków w konkursie w Lillehammer. Co więcej, nie jeden a dwóch, ponieważ pierwsze miejsce zajął Kamil Stoch, a zaraz za nim uplasował się Maciej Kot. A to nie wszystko – trener wierzy, że mogą dać z siebie jeszcze więcej i są w stanie skakać dalej i wyżej.

Polscy kibice byli bardzo dumni z tegorocznych osiągnieć. Jednak należy wspomnieć o tym, jakie oburzenie wzbudził wśród rodaków fakt, że nie odegrano polskiego hymnu dla wygranych zawodników. Okazuje się, że Norwegowie nie mają obowiązku odgrywania hymnu dla wygranych i już zwyczajowo tego po prostu nie robią. Jednak nie zepsuło to kibicom smaku zwycięstwa.

Kamil Stoch, lider również pierwszej serii, może pochwalić się wynikami 134 i 130,5 m. Jest on dwukrotnym mistrzem olimpijskim z Soczi, ale na 16 triumf w zawodach cyklu musiał poczekać aż dwa lata. Jednak udowodnił nam, że ciągle jest w formie i nie rozczarowuje swoich kibiców. Z kolei Maciej Kot może pochwalić się pierwszym podium Pucharu Świata w swojej karierze.

Z pewnością każdy słyszał nazwisko Kamila Stocha, nawet, jeśli nie szczególnie interesuje się skokami narciarskimi. Miło, że do grona zwycięskich Polaków dołączyła kolejna osoba. Jeśli i Ty chciałbyś mieć swój udział w typowaniu wygranych, to nie zapomnij, że czeka na ciebie kod-promocyjny.org. Jeśli jesteś wiernym kibicem polskich skoczków narciarskich jest wiele godnych następców Adama Małysza, którzy wciąż osiągają wspaniałe wyniki. Nic nie stoi na przeszkodzie w typowaniu innych nazwisk, jeśli kibicujesz komuś innemu. Możesz wybrać także pozostałe dyscypliny sportowe, jeśli zimowe skoki narciarskie nie należą do Twoich faworytów.

W klasyfikacji wzięli też udział: Dawid Kubacki (12 miejsce), Stefan Hula (19) Aleksander Zniszczoł (22), odpadł Klemens Murańka a Piotr Żyła został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon.

Trener Stefan Horngacher jest zdania, że pomimo sympatii Austriaków do skoków narciarskich i wszystkiego co z nimi związane, to polscy kibice wykazują największy entuzjazm. Uważa, że sposób, w jaki rodacy kibicują, jest wręcz ekstremalnym przeżyciem. Nic dziwnego, że ta atmosfera udziela się każdemu, kto tylko jest jej świadkiem – nie ważne, czy na żywo czy tylko w telewizji. Z pewnością jest to jeden z powodów, dla których Horngacher nie żałuje swojej decyzji w sprawie objęcia stanowiska głównego trenera w Polsce.

Zawsze możesz wyszukać więcej interesujących cię nowinek w swojej wyszukiwarce, a pomoże Ci w tym seo katowice. Wystarczy, że wpiszesz odpowiednią frazę i będziesz miał dostęp do wszystkich interesujących Cię wiadomości. Możesz uzupełnić swoją wiedzę o Pucharze Świata w skokach narciarskich czy o polskich skoczkach narciarskich.

Komentarze...