Nieudany rewanż tarnowskich koszykarek
access_time 2016-12-12 08:05:00
W rozgrywkach o mistrzostwo II ligi piłki koszykowej kobiet zespół MKS Pałac Młodzieży Tarnów podejmował na własnym parkiecie piątą drużynę ligowej tabeli, drużynę MTS Ikar Niepołomice. W pierwszym spotkaniu nieznacznie lepsze były koszykarki z Niepołomic, które pokonały tarnowianki we własnej hali 72:69.

W pierwszej kwarcie meczu rewanżowego koszykarki z Niepołomic odskoczyły na kilkupunktową przewagę, której nie oddały już do końca tej części meczu(11:18). Druga odsłona należała do zawodniczek z Tarnowa, które po bardzo dobrej grze obronnej oraz skutecznych atakach doprowadziły do wyniku 40:35. W trzeciej części spotkania koszykarki Pałacu Młodzieży powiększały swoją przewagę, ale pod koniec tej odsłony zawodniczki z Niepołomic zaczęły odrabiać straty i doprowadziły do remisu 55:55. Ostatnia kwarta spotkania była niezwykle wyrównana. Niestety dla gospodyń w końcowych minutach koszykarki Ikara uzyskały przewagę, której nie oddały do końca spotkania wygrywając je 72:76 (11:18, 29:17,15:20,17:21).