Wiadukt na ul. Zbylitowskiej gotowy, ale wciąż zamknięty. Tarnowianie są zaniepokojeni
access_time 2016-09-15 11:25:00
Nowy wiadukt drogowy na ulicy Zbylitowskiej jest miejscowo rozbierany - alarmują słuchacze Radia Kraków. Tarnowianie zauważają, że obiekt, choć wygląda na skończony, wciąż nie jest otwierany.

Pojawiały się nawet sugestie, że wiadukt na torami jest zbyt niski w stosunku kolejowej trakcji i dlatego nie został odebrany przez nadzór. Polskie Linie Kolejowe jednak uspokajają, że nie ma powodów do niepokoju.

Dorota Szalacha z Polskich Linii Kolejowych przekonuje w rozmowie z Radiem Kraków, że "wiadukt przy ulicy Zbylitowskiej został wybudowany zgodnie z projektem i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie standardami oraz przepisami".

Szalacha wyjaśnia, że 31 sierpnia dokonano odbioru eksploatacyjnego. Następnie obiekt został zgłoszony do nadzoru o wydanie pozwolenia na użytkowanie. "Nie mamy sygnałów o jakichkolwiek nieprawidłowościach. Być może niepokoje lub wątpliwości mieszkańców wiążą się z tym, że prace przy tym obiekcie były prowadzone w ramach różnych faz. I w końcowej był to demontaż starej sieci, a następnie instalacja nowej" - wyjaśniała w rozmowie z Radiem Kraków rzecznik krakowskiego oddziału Polskich Linii Kolejowych.

Wiadukt przy ulicy Zbylitowskiej może zostać otwarty w przyszłym tygodniu. 

A obawy słuchaczy Radia Kraków wzbudzały m.in. widoczne na zdjęciach zamieszczonych w Internecie fragmenty rozebranego chodnika. Jak jednak przekonuje Dorota Szalacha, także te prace poprawkowe "nie mają wpływu ani na użytkowanie obiektu ani na planowany w najbliższych dniach odbiór przez nadzór budowlany". Jak precyzuje "chodziło o to, żeby doszczelnić dylatację murów oporowych wiaduktu przed przesiąkaniem wody".

Tekst, foto: Bartłomiej Maziarz, Radio Kraków

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A