Zmiany w ruchu na Jana Pawła II
access_time 2016-09-12 07:58:00
Rusza remont Al. Jana Pawła II. Roboty budowlane rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, 12 września. W związku z modernizacją ulicy kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu.

Prace prowadzone będą na odcinkach ulicy zwężonych do jednego pasa ruchu na każdej z jezdni. W pierwszym etapie planowane jest przełożenie chodników. Piesi i rowerzyści skierowani zostaną na drogi równoległe – chodniki lub drogi w strefie zamieszkania.

W etapach kolejnych przewidziano frezowanie, wymianę podbudowy, przełożenie krawężników, ułożenie warstw bitumicznych podbudowy, regulację wysokości studni i krat ściekowych oraz ułożenie warstwy ścieralnej. W pierwszej kolejności roboty wykonywane będą na pasach zewnętrznych obu jezdni, następnie na pasach wewnętrznych. Do przejazdu pozostanie jeden pas ruchu każdej z jezdni.

Podczas robót w obrębie skrzyżowania Al. Jana Pawła II z ul. Odległą dojazd do osiedli odbywać się będzie przez skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. Długą, a do Osiedla Zielonego również przez ul. Ablewicza i Dąbrowskiej.

Na czas remontu nastąpią także zmiany w lokalizacji przystanków komunikacji miejskiej. W trakcie prac na pasach zewnętrznych obu jezdni przystanki znajdujące się w zakresie poszczególnych etapów robót przenoszone będą na obszar wykraczający poza zakres robót albo na przystanki sąsiednie. Szczegółowe informacje dotyczące wyłączenia z obsługi lub tymczasowej zmiany lokalizacji przystanków będą zamieszczane na przystankach oraz na stronie internetowej www.komunikacja.tarnow.pl.

Przypomnijmy, że remontem objęty zostanie odcinek o długości 340 metrów od zatoki autobusowej na wysokości ul. Promiennej do wjazdu do Auto Serwisu. Prace potrwają osiem tygodni, a ich koszt to niemal milion złotych. 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A