Odszedł Adam Surowiec
access_time 2016-08-26 10:23:00
W wieku 68 lat zmarł Adam Surowiec, animator i menadżer tarnowskiej kultury. Msza pogrzebowa odbędzie się dzisiaj, 26 sierpnia, o godz. 12 w kościele na Burku. Ciało zmarłego spocznie na cmentarzu w Krzyżu.

Adam Surowiec angażował się w liczne działania kulturalne w Tarnowie. Współtworzył między innymi Festiwal Komedii Talia. Otrzymał liczne odznaczenia i tytuły w dziedzinie kultury: Srebrny Krzyż Zasługi, Zasłużony Działacz Kultury, Odznakę za Zasługi dla województwa tarnowskiego, Zasłużony dla Miasta Tarnowa. Był związany z Pałacem Młodzieży, gdzie w latach 70-tych organizował koncerty i imprezy kulturalne. Między 1977 a 1988 r. kierował Tarnowskim Towarzystwem Muzycznym.

Był pomysłodawcą lub współautorem takich wydarzeń kulturalnych, jak: Estrada Młodego Słuchacza, Tydzień Talentów, Tarnowskie Impresje Muzyczne, Portrety Współczesnej Muzyki i Plastyki Polskiej, interdyscyplinarne spotkania dla niepełnosprawnych. W ostatnim czasie pracował nad projektem modernizacji systemu doskonalenia kadr i szkół zawodowych w Małopolsce.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A