Siedem pocisków artyleryjskich w Rzuchowej
access_time 2016-08-25 12:04:00
Pociski artyleryjskie z czasów I Wojny Światowej odnalazł grzybiarz podczas spaceru na terenie obszarów leśnych w Rzuchowej.

Podczas poszukiwania grzybów w lesie w ubiegłą środę, grzybiarz natknął się na niebezpieczne znalezisko jeszcze z czasów I Wojny Światowej. Siedem pocisków artyleryjskich kaliber 75 mm znajdowało się tuż pod powierzchnią ziemi przykryte runem leśnym. Kilka pocisków posiadało zapalnik co powodowało zagrożenie wybuchem. Skierowana na miejsce grupa pirotechniczna z Tarnowa zabezpieczyła niewybuchy i przekazała je saperom Wojska Polskiego z Rzeszowa. Następnie patrol saperski bezpiecznie przetransportował znalezisko na poligon celem jego neutralizacji.

Po raz kolejny tarnowska policja zwraca się ze szczególnym apelem o nie podejmowanie prób samodzielnego przenoszenia tego typu znalezisk. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. W związku z tym należy jak najszybciej powiadomić dyżurnego, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A