Pierwszy gol Bartosza Kapustki dla Leicester City
access_time 2016-08-23 11:14:00
Bartosz Kapustka, wychowanek Tarnovii, strzelił premierowego gola dla Leicester City U-23. Choć „Lisy” ostatecznie uległy na King Power Stadium drużynie Sunderlandu 2:3, Polak zaliczył dobre spotkanie i umocnił swoją pozycję w drużynie rezerw mistrza Anglii.

19-latek zagrał przez 83 minuty. W całym spotkaniu był bardzo aktywny, a w 18. minucie meczu wykorzystał trafienie w słupek swojego kolegi z zespołu Matty’ego Jamesa i zdobył dla Leicester bramkę.

Przypomnijmy, że Kapustka zadebiutował w barwach „Lisów” 3 sierpnia w meczu towarzyskim rozegranym w Sztokholmie przeciwko FC Barcelonie. „Kapi” pojawił się na boisku w 63. minucie. Podopieczni Claudio Ranieriego przegrali wówczas z hiszpańską ekipą 2:4. W rozgrywkach Premier League reprezentant Polski do tej pory tylko raz znalazł się na ławce rezerwowych angielskiego klubu – w meczu z Hull City. W minioną sobotę, 20 sierpnia, piłkarze z King Power Stadium grali z Arsenalem, ale polskiego skrzydłowego w meczowej kadrze nie było.

Dodajmy, że były piłkarz Cracovii otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na pierwszy mecz eliminacji mistrzostw świata 2018 z Kazachstanem, który gracze Adama Nawałki rozegrają 4 września na wyjeździe.